Šport
torek, 09. januar 2018

Goli prišli kar sami od sebe

Univerzitetna futsal liga Univerze na Primorskem

V ponedeljek, 8. januarja 2018, je v dvorani Srednje tehniške šole Koper potekal 3. krog Univerzitetne futsal lige. Za naslov univerzitetnega prvaka se med seboj pomerja 5 ekip iz petih fakultet, članic Univerze na Primorskem.

FM – FVZ 5 : 0

Martin Husu (FM) je povedal: »Bili smo pripravljeni na nasprotnika, ampak se žal ni pojavil.«

Novoletni prazniki so bili za futsal ekipo Fakultete za vede o zdravju(FVZ) prenaporni, saj sta jih zabava in prehlad spravili na »kant«. Zaradi okrevanja so izostali iz današnje ligaške tekme in prepustili zmago Fakulteti za Management (FM).

FTŠ - PEF 1 : 5

Fakulteta za turistične študije - Turistica (FTŠ) in Pedagoška fakulteta (PEF) sta pričeli dvoboj s polno paro. V peti minuti je mrežo zatresla žoga strelca Luke Flenderja (FTŠ) in iz tribun smo slišali številne navijače in navijačice. Eneja Jerman je prišla vzpodbujat FTŠ: »Prišla sem podpirat svojega fanta in prijatelja. Zelo rada imam nogomet. Igra je napeta in ne fer, ker PEF igra pregrobo. Dajmo naši!«

Blaž Brudar (PEF) je v drugem polčasu vrnil udarec in izenačil na 1:1. Groba igra je dosegla vrhunec pet minut pred koncem, ko se je zanetil prepir pred golom FTŠ. Gašper Kragelj (FTŠ) in Mirza Ljubljankić (PEF) sta morala zapustiti parket, z rdečim kartonom v žepu. Naslednjo tekmo bosta spremljala le iz tribun. Med strelce sta se zapisala še Matic Krapež (1:2, 1:3) in Aleks Petrovčič (1:4). Le nekaj sekund pred koncem je ekipa FTŠ v poizkusu branjenja gola zabila avtogol, s katerim se je tekma končala pri končnem rezultatu 1:5. Najboljši strelec 3. kroga futsal lige, Matic Krapež (PEF): »Tri vratnice nam niso zbile morale. Ostali smo skoncentrirani do konca in goli so prišli kar sami od sebe. Svojim igralcem bi se rad zahvalil za borbenost in nasprotnikom za far play.«

Peter Benedejčič, predstavnik ekipe FTŠ, je po tekmi komentiral: »Izgubili smo, zmanjkalo nam je energije. Pozna se, da med prazniki nismo skrbeli za kondicijo in smo preveč pojedli. Kriv je bil še razpad sistema, po rdečem kartonu, ki ga je dobil Žiga Knafelc.«

Ali so prazniki res slabo vplivali na igro FTŠ-ja bomo izvedli na naslednjem krogu lige, 26. februarja 2018, ko se bodo pomerili: