Šport
četrtek, 17. januar 2019

Futsal ekipa UP na vrhu lestvice

3. SFL - ZAHOD

Po zgledu košarkarske reprezentance, ki je že nekaj let gonilna/vodilna športna panoga  študentov UP, se je med študenti razširila ideja, o ustanovitvi ekipe malega nogometa . Da je futsal kot športna aktivnost, zelo popularen med študenti, je pokazala letošnja jesenska čista desetka, na katero se je prijavilo 9 ekip.

Tako smo se na UŠZP odločili, da tudi futsal predstavimo, kot šport, s katerim se študenti, zelo radi, predvsem pa kontinuirano zabavajo. V ta namen smo pripravili vabilo, v katerem smo bili pripravljeni podpreti vse udeležence, ki bi sodelovali v univerzitetni futsal ekipi. Seveda, za tiste, ki jim je futsal pri srcu in ki bi bili pripravljeni sodelovati v ekipi, skozi celotno študijsko leto, saj smo pripravili program v okviru športnih dejavnosti, v katerem ne manjka nastopov na turnirjih, ter državno prvenstvo, ki bo tudi kvalifikacijsko prvenstvo za nastop na EUC 2019 v Bragi na Portugalskem.

Odziv je bil presenetljiv, saj se je vabilu odzvalo 16 študentov UP. Največ jih prihaja iz Fakultete za Management ( Mitja Šmon, Davor Pejakić, Žan Bratina, Žan Kaplan, Niki Boroja, in Alen Dizdarević), sledi ji Pedagoška Fakulteta ( Rene Knedl, Matic Krapež, Jure Pajnkihar), ter Fakulteta za vede o zdravju ( Kosta Makitan, Adem Zyba, Edin Adilović), in  FTŠ Turistice ( Scott Vašl, Matic Košir) Fakulteta za matematiko, naravoslovje in informacijske tehnologije ( Boris Turudija), ter dvojica povabljenih ( Andraž Žalec, Luka Božič in Erik Rastovac), s Fakultete za pomorstvo in promet, ki se redno udeležuje rekreacije na Gepš.

Dejansko je ekipa, po pičlih dveh treningih, že zaigrala v letošnji  (3.SFL-zahod) futsal ligi (4+1), pod okriljem MNZ Koper. Čeprav bo prvenstvo še naporno in dolgo, so rezultatski presežki vidni že v tem trenutku, saj je ekipa, po odigranem 1. delu prvenstva na prvem mestu, z izkupičkom 5-ih zmag in enega neodločenega izida.

1. Krog  11.11.2018

V prvem krogu, se je ekipa futsal UP, pomerila z ekipo Black&White, ter jo, v napetem in na trenutke ostrem dvoboju  sredi drugega polčasa strla in začela prvenstvo z lepo zmago. Začetek je bil odličen, saj je že v 1.minuti z močnim strelom Jure Pajnkihar, povedel našo ekipo v vodstvo z 1-0. To je trajalo do 8.minute, ko je ekipi B&W uspelo izenačiti na 1-1, a je že v naslednjem napadu Pajnkihar, ponovno zadel za vodstvo 2-1. Ekipa B&W se seveda ni predala in je tudi po naših lastnih napakah uspela izenačiti na 2-2. Drugi polčas je bil predvsem taktičen in na trenutke tudi grob, boj obeh ekip za zmago. Čeprav so se priložnosti vrstile kot po tekočem traku, naši ekipi, nikakor ni uspelo zadeti za novo vodstvo. In ko je že kazalo, da se bo tekma končala z neodločenim izidom, je Edin Adilović iz protinapada, popeljal našo ekipo v vodstvo s 3-2. Zmago je v zadnji minuti, z lepim preigravanjem, potrdil Boris Turudija. Končni rezultat 4-2 za futsal UP.

FUTSAL UP  :   BLACK & WHITE     4 : 2  ( 2 : 2)
Strelci: Pajnkihar (1), 1-1 Radić (8), 2-1 Pajnkihar (9), 2-2 Hodžić (17), 3-2 Adilović  (38), 4-2 Turudija (40);

Futsal UP: Boroja NIki, Kaplan Žan, Adilović Edin, Makitan Kosta, Turudija Boris, Pajnkihar Jure, Bratina Žan

2. Krog 18.11.2018

V drugem krogu je bil naš nasprotnik ekipa sindikata železničarskih delavcev (SŽTS), ki pa žal ni bila, niti približno dorasel nasprotnik, našim fantom. Čeprav so železničarji v 2.minuti povedli z 0-1, je v nadaljevanju tekme, naša ekipa prevzela vajeti v svoje roke in neusmiljeno polnila mrežo nasprotnika. Kot po tekočem traku so zadevali Bratina, Kaplan, Turudija, Pejakić, Makitan in Adilović, tako da je bil ob polčasu rezultat že 7-2 za našo ekipo. V drugem polčasu so naši fantje samo nadgrajevali igro in višali rezultat, ki je na koncu znašal visokih 14-3 za futsal UP.

FUTSAL UP  : SŽTS   14 : 3   ( 7 : 2)

Strelci:Suhopoljac (2), 1-1 Adilović (5), 2-1 Adilović (6), 3-1 Bratina (11), 4-1 Pejakić (16), 5-1 Pejakić (16), 6-1 Adilović (18), 6-2 Suhopoljac, 7-2 Kaplan (20), 8-2 Pejakić (25), 9-2 Bratina (26), 10-2 Krapež (28), 11-2 Makitan (29), 12-2 Turudija (32), 13-2 Turudija (34), 13-3 Mahić (38), 14-3 Bratina (39);

FUTSAL UP: Boroja Niki, Makitan Kosta, Bratina Žan, Krapež Matic, Kaplan Žan, Pejakić Davor, Turudija Boris, Adilović Edin;

3. Krog 25.11.2018 /prosti/

4. Krog  02.12.2018

V tretjem krogu je bila ekipa futsal UP, prosta, v četrtem pa se je udarila z ekipo RC TEAM.
Ker ima RC TEAM v svojih vrstah kar nekaj  resnih nogometašev, je ta dvoboj pomenil velik izziv za našo ekipo. Začetek je sicer pripadel nasprotniku, saj je bila naša ekipa preveč živčna ( strah in spoštovanje nasprotnika) in posledično storila veliko napak v obrambi, kar je tako izkušena ekipa kot je RC TEAM, znala izkoristiti in v 6.minuti povedla z 0-1. Ko je uvodni šok minil, je naša ekipa, po minuti odmora, zaigrala popolnoma drugače . Začela je izkoriščati hitrost in znanje posameznikov, ter z zadetkoma Koste Makitana 2x in Davorja Pejakića ob polčasu že vodila s 3-1. V nadaljevanju je ekipa RC TEAM zaigrala z vratarjem v polju, kar je bila voda na mlin, našim hitrim igralcem, ki so iz protinapadov zadeli še 3x in tekmo zmagali z rezultatom 6-2.

FUTSAL UP  :  RC TEAM      6 : 2  ( 3 : 1)

Strelci: Vajić (6), 1-1 Makitan (9), 2-1 Makitan (14), 3-1 Pejakić (17), 4-1 Krapež (28), 4-2 Depangher (33),
Adilović (34), 6-2 Pejakić (39);

FUTSAL UP: Boroja Niki, Bratina Žan, Makitan Kosta, Krapež Matic, Kaplan Žan, Pejakić Davor, Turudija Boris, Adilović Edin

5. Krog 09.12.2018

Tudi v 5. Krogu se ekipa BRUHOTI nikakor ni mogla upirati našim mladcem, ki so,( čeprav to pot maloštevilčni) izkoriščali vsako gostujočo napako in vztrajno polnili njihovo mrežo. Že ob polčasu je bil izid 4-2 v našo korist, končni rezultat pa…odličnih 8-4 za futsal UP.

FUTSAL UP  :  BRUHOTI    8 : 4  ( 4: 2)
Strelci: Turudija (3), 2-0 Turudija (4), 3-0 Pejakić (6), 4-0 Makitan (9), 4-1 Kisovec (18), 4-2 Blendy (20),
Makitan (27), 6-2 Turudija (28), 7-2 Adilović (29), 7-3 Kristan (30), 7-4 Kristan (33), 8-4 Pejakić (40);

FUTSAL UP : Boroja Niki, Makitan Kosta, Pejakić Davor, Turudija Boris, Adilović Edin

6. Krog   13.01.2019

V šestem krogu se je ekipa futsal UP pomerila z ekipo KURJERCA BAR, s katero sta si delili prvo mesto na lestvici  3.SFL. Derbi je v popolnosti izpolnil pričakovanja in kar je najpomembneje, tudi zmago naši ekipi. V prvih 10 minutah ni bilo resnejših akcij, zato pa je naša ekipa v nadaljevanju, hitro dosegla dva zadetka (obakrat je po lepih samostojnih prodorih zadel Turudija) in polčas dobila z rezultatom 2-0. A nadaljevanje sploh ni bilo lahko. Lagodno vodstvo je našo ekipo uspavalo do te mere, da je KURJERCA BAR v 30 minuti celo prešla v vodstvo. Za 3-4 je za goste zadel Pribac. Zadnjih 10 minut pa je bilo popolnoma v znamenju naše ekipe.Po minuti odmora, je naša ekipa stopila na plin, pokazala previ obraz, ter z vso vnemo in borbenostjo uspela izid spreobrniti sebi v prid. Končni izid 6-4 ni bil dejanski pokazatelj prevlade na igrišču, saj bi bil lahko tudi višji.
FUTSAL UP : KURJERCA BAR      6 :4  (2 : 0)

Strelci: Turudija (14), 2-0 Turudija (15), 2-1 Pribac (21), 3-1 Adilović (22), 3-2 Pribac (23), 3-3 Pribac (25),  3-4 Pribac (28), 4-4 Adilović (30), 5-4 Makitan (31), 6-4 Adilović (36);

FUTSAL UP: Boroja Niki, Makitan Kosta, Kaplan Žan, Košir Matic, Turudija Boris, Adilović Edin