27 28 29 30 31
/ / / / / / /

3. krog UFL - povzetek tekem

24.03.2017

V tokratnem krogu Univerzitetne futsal lige Univerze na Primorskem smo nadomeščali izostale tekme iz drugega januarja, ko je v letošnjem letu nepredvideno presenetila odločitev o prostem dnevu (praznik). Tokrat so se med seboj pomerili ekipi Pedagoške fakultete Koper in Fakultete za manegment ter ekipi Fakultete vede o zdravju in Fakulteta za pomorstvo in promet.

PEF : FM 2:5 (1:2)
Strelci: Ercegovič (4), Brudar (28) ; Jamšek (5), Skončnik (19), Resnik (24, 27), Žvab (28), Grgič (37)

Prvo tekmo večera sta odprli fakulteti PEF-a in FM-ja. Obe ekipi, ki sta na vrhu lestvice, sta tekmo začeli z odprto in agresivno igro. V prvih minutah se je PEF-u odprta igra obrestovala, kajti zadeli so prvi gol. Vendar kmalu so igralci manegmenta z zadetkom Jamška izid izenačil. Po nekaj minutah trde igre je padel še drugi gol in FM so odšli na odmor z minimalno prednostjo. Po premoru se je igra še bolj razživela, a PEF-u se je poznala kratka klop. Zmanjkalo jim je moči in nezbranost so igralci FM-ja izkoristli ter tekmo zaključili z zmago 5:2.

FVZ : FPP 16:3 (4:0)
Strelci: Jurdana (9, 11, 16, 37, 38, 39, 39) , Adilović (24, 31, 34), Cepović (30, 40) Kljajić (15), Palčič (32, 35, 36); Moljk (32, 33, 40)

Večer sta zaključili Fakulteta za vede o zdravju ter Fakulteta za pomorstvo in promet. Tekma je bila v začetku zelo enolična in FPP enostavno ni mogel parirati FVZ-ju. FPP je tekmo začel previdno in bolj defenzivno, a napake v obrambi so se akumulirale in ob koncu prvega polčasa je FVZ odšel na odmor z rezultatom 4:0. Po premoru so igralci FVZ-ja še naprej »trgali« nasprotnikovo mrežo. A sredi 2. Polčasa, so se preveč sprostili in FPP je prišel do dveh golov, na kar so FVZ-jevci odgovorili z baražo novih golov. Tako se je tekma končala z visokim rezultatom 16:3.

FTŠ : FENIKS 16:3 (5:0) b.b.
Na sporedu je bila tudi tekma med ekipo Fakultete za turistične študije in ekipo Fakultete za vede o zdravju (Feniks), ki pa je po predhodnem a prepoznem opravičilu odpovedali igralci ekipe Feniks. Tako je zmaga pripadla ekipi Turistice, ki je brez boja zabeležila nove tri točke.

Avtor, foto: Slavko Tuka