26 27 28 29 30 31
/ / / / / / /

Drugo odličje za Lino Pušnik

14.07.2016

V četrtek, 14. julija je karateistka Lina Pušnik, na 3. Evropskih univerzitetnih igrah v Zagrebu, osvojila še drugo odličje za največjo slovensko univerzo.

Karateistka Lina Pušnik z Ekonomske fakultete Univerze v Ljubljani, je po torkovi bronasti medalji v skupinskih karate borbah, osvojila še tretje mesto v posamični konkurenci -68 kg. V boju za tretje mesto je bila boljša od Hrvatice in tako svoji univerzi priborila drugo medaljo. »V drugo je šlo lažje, zaradi medalje v skupinskih borbah sem v tekmo šla bolj sproščena, vedela sem kaj hočem in izšlo se je super!« je povedala Lina, članica Karate kluba Nestor Žalec in slovenske karate reprezentance. Tjaša Ristić je v kategoriji -61 kg osvojila 5. mesto.

»Konkurenca je bila težka, 80 odstotkov tekmovalk igra v državnih reprezentancah in videlo se je, da so prišle po medalje,« nam je ob koncu tekmovanja povedal trener karate ekipe Mladen Railić. Čeravno naj bi pri evropskih univerzitetnih igrah bil poudarek na ustvarjanju prijateljstev skozi šport, druženju, mreženju in ne toliko v rušenju rekordov in grebenju za medalje, se zdi, da ta akademski športni projekt dobiva vse večjo veljavo tudi na tekmovalni komponenti.

To so občutili veslači in veslačici Univerze v Ljubljani, ki so tekmovali s hudimi konkurenti kot so veslači z Oxforda in Cambridgea. Osmerec s krmarjem Univerze v Ljubljani se v tako hudi konkurenci preprosto ni najbolje znašel in končal na 11.mestu. Dekleti (dvojni dvojec) pa sta končali na skupnem 7. mestu.

Odlično kaže ženski košarkarski reprezentanci Univerze v Ljubljani, ki so osvojile prvo mesto v predtekmovanju. Ugnale so tekmice iz Rusije (67-63), Hrvaške (86-58) in Nemčije (65-52). Slovenska odprava se nadeja še medalji v šahu.

Udeležbo slovenskih študentk in študentov na EUI 2016 so podprli: Študentska organizacija Slovenije s članicami, Fundacija za šport, Ministrstvo za izobraževanje znanost in šport, Univerza v Ljubljani, Univerza na Primorskem, Gea College ter April d.o.o. z zavarovanjem Coris.