28 29 30 31
/ / / / / / /

Konec rednega dela UOL

02.03.2016

Končane so tekme rednega dela Univerzitetne odbojkarske lige Univerze na Primorskem. Do zmag sta tokrat prišli obe ekipi FENIKS ter PEF, FAMNIT pa je prvič podpisal poraz.

FENIKS 1 : FAMNIT
2:0 (25:0, 25:0)

Tekma se je dobesedno končala, še preden se je začela, saj se igralcem FAMNITa tokrat ni uspelo zbrati v zadostnem številu. Zmago z 2:0 je tako slavila ekipa FENIKS 1, s čimer so samo še potrdili, da sodijo v polfinale.

TURISTICA : FENIKS 2
2:1 (25:20, 19:25, 7:15)

Prva tekma, ki se je tokrat odvila, je bila med ekipo TURISTICE in FENIKS 2. Prvih nekaj točk je pripadlo FENIKSu, potem pa je tudi TURISTICA dobila več točk zaporedoma. Celoten prvi niz se je nato dejansko temeljil na izmenjavi ene oziroma dveh točk na obeh straneh, vse dokler pri rezultatu 20:20 TURISTICA ni naredila preobrata in 1. niz zaključila s 25:20. V drugem nizu je bilo čutiti izenačenost moči na obeh straneh, saj sta bili obe ekipi motivirani za zmago. Z nekaj več sreče je FENIKS skozi celoten 2. niz vodil in si ga na koncu priboril z 19:25. Tretji niz je torej odločil, kdo je zmagovalec tekme. Sprva nekaj točk za obe ekipi in vse je kazalo na izenačen obračun, potem pa je TURISTICI zmanjkalo "goriva", FENIKS pa je še okrepil svojo igro in tako suvereno dobiš še 3. niz s 7:15, s tem pa si je tudi zagotovil nadaljevanje v polfinalu.

FVZ : PEF
0:2 (21:25, 20:25)

Verjetno se večina obiskovalcev strinja, da je bila najbolj živahna tekma med ekipama FVZ in PEF. Slednji so se zbrali v dvomestnem številu, s seboj pa so pripeljali še nekaj navijačev. Z dovolj menjavami je selektor Anže Perčič lahko igral zelo taktično in tekmo držal v napetem tonu. Prvi niz je tako z le nekaj točkami razlike potekal skoraj do konca, ko so PEFovci končno pokazali svojo premoč in ga dobili z 21:25. Drugi niz je potekal malo drugače. Po tem, ko so PEFovci naredili nekaj menjav, je FVZ do sredine niza prišel že s 6 točkami prednosti. PEF je odreagiral z nekaj taktičnimi menjavami in tako so se kmalu vrnili v igro. Še več, prešli so v vodstvo in tudi drugi niz je pripadal njim, ko je rezultat pokazal 20: 25. PEFovci so torej tudi eni imzed 4 polfinalistov.

Za konec ste vsi lepo vabljeni na polfinalne tekme, ki se bodo odvijale 21.3. od 20. ure dalje, v telovadnici STŠ Koper.