26 27 28 29 30 31
/ / / / / / /

5. krog UFL - povzetek tekem

19.01.2016

V petem krogu Univerzitetne futsal lige Univerze na Primorskem so svojo prvo zmoga dočakali igralci Pedagoške fakultete Koper, Veterani Fakultete za turistične študije so odpravili podmladek Turistice, ekipa Fakultete za Matematiko, narovoslovje in informacijske tehnologije - Feniks pa je ulovila tokrat prosto ekipo Fakultete za pomostvo in promet.

PEF - FVZ (8:1)

V prvi tekmi tokratnih srečanj Univerzitetne futsal lige sta se med seboj pomerili ekipi Pedagoške fakultete in Fakultete za vede o zdravju. Tekma se je začela dokaj mirno in tak tempo nadaljevala skozi celoten večer. To pa še ne pomeni, da ni bilo zanimivo! Že v 5. minuti so igralci PEF-a dali svoj prvi gol, v 7. pa je drugega dodal še Vodeb. Zaostanek je zmotiviral igralce FVZ-ja, da so se prebudili in že v 9. minuti je Jordana dal prvi gol za svojo ekipo. Igralci PEF-a so na to pritisnili še močneje in s še tremi dodatnimi goli v prvem polčasu poskrbeli, da so prikazali svoje dolgoletne znanje in izkušnje. Prvi polčas se je tako končal z rezultatom 5:1. V drugem polčasu so se igralci FVZ-ja dolgo časa dobro borili, vendar pa poleg dobrih obramb niso uspeli dati nobenega gola. S samo petimi igralci v ekipi so bili že dodobra utrujeni, kar pa so PEF-ovci izkoristili s številnimi menjavami in v zadnjih petih minutah tekme uspeli dati še 3 gole. Zmaga je šla tako v korist PEF-a in sicer z rezultatom 8:1.

TURISTICA - TURISTICA VETERANI (2:4)

Druga tekma večera je bila v znamenju TURISTICE. Prvo ekipo z zastopali "novinci", drugo pa že dobro znani veterani. Za razliko od prve tekme je bila zelo živahna in VETERANI so se dodobra vživeli v provociranje tako sodnika kot svojih nasprotnikov, kar prikazuje tudi število prekrškov v celotni tekmi (10). Prvi gol smo videli v 5. minuti, ko je Fabčič TURISTICO 1 popeljal v vodstvo z 1:0. Rezultat je ostal enak do konca 1. polčasa, saj sta bili ekipi precej enakovredni v posesti žoge in pokrivanju igrišča. V 26. minuti je Kumprej zabil gol za VETERANE in s tem izenačil možnosti za zmago obeh ekip. Priložnost so zagrabili VETERANI in v 31., 33. in 38. minuti so Flego, Fili in Kumprej priborili zelo težko dosegljivo prednost. Zoterič je v predzadnji minuti tekme uspel zabiti še gol za TURISTICO 1, vendar jim je zmanjkalo časa, da bi lahko nadoknadili še ostalo razliko. Tekmo je je tako dobila ekipa TURISTICA VETERANI z rezultatom 2:4.

FENIKS - FPP 1 (7:1)

V tretji tekmi večera sta se tokrat srečali ekipi FENIKS-a in FPP 1. Obe ekipi sta začeli igrati enakovredno, tudi po številu igralcev (obe s 3 menjavami), že v 2. minuti pa je Herga popeljal ekipo FPP 1 do vodstva z 0:1. Ostanek (10 minuta), Bohinec (12 minuta) in Marin (16 minuta) so prevzeli pobudo pri FENIKSU in prek lepih akcij in podaj dosegli 3 gole za svojo ekipo. Ob polčasu je bil tako rezultat 3:1. Drug polčas je ekipa FENIKS-a nadaljevala svoj tempo. V 22. minuti je gol zabil Slavec, nekaj minut kasneje (28 minuta) je svoj drugi gol dal Marin in takoj zatem se je med strelce zapisal še Tepeš (29 minut). Za "pravljično" zmago je v 34. minuti dal Slavec še en gol, s čimer je ekipa FENIKS dobila tekmo z rezultatom 7:1.

Med izpitnim obdobjem tekem UFL in UOL ne bo, tako da z ligaškimi tekmovanji nadaljujemo 22. februarja 2016, ko se bodo med seboj zopet pomerili nogometaši. Med tem časom ste ob ponedeljkih ob 20:00 do 23:00 vabljeni na rekreacijo, ker bomo na vsaki tretjini igrali košarko, odbojko in nogomet (na male gole). Se vidimo!