28 29 30 31
/ / / / / / /

4. krog UOL - povzetek tekem

12.01.2016

V četrtem krogu Univerzitetetne odbojkarske lige Univerze na Primorskem so se med seboj pomerili ekipa Fakultete za matematiko, naravoslovje in informacijske tehnologije in Fakultete za vede o zdravju, ekipa Pedagoške fakultete Koper in Fakultete za Turistične študije Portorož ter derbij kroga med obema ekipama Aplikativne Kineziologije, Fakultete za matematiko, naravoslovje in informacijske tehnologije.

FAMNIT : FVZ 2:1 (25:13, 22:25, 15:12)

Prvo tekmo današnjega večera sta začeli ekipi FAMNIT in FVZ. Obe sta v prvi set podali bolj previdno, vendar je FAMNIT kar kmalu prevzel pobudno in povedel, tako da so FVZ-jevci zelo težko sledili tempu in 1. set izgubili z rezultatom 25:13. V drugi set so se FAMNIT-ovci nekoliko bolj zadržano, tako da so sicer sprva rahlo vodili, nekje na sredini seta pa je ekipa FVZ nadoknadila zaostanek, povedla in zasluženo zmagala drugi niz z 22:25. V tretjem nizu sta bili obe ekipi po rezultati izenačeni, vendar vemo, da je FAMNIT prvi na lestvici, tako da smo pričakovali kaj več. Zopet so povedli in pred ekipo FVZ nabrali kar nekaj točk. Proti koncu 3. seta je ekipa FAMNIT rahlo popustila, tako da so jih FVZ-jevci že skoraj dohiteli pri rezultatu 14:13. Zadnjo točko je za FAMNIT z asom dala Lenka Pagon in FAMNIT je tako zmagal že 4. tekmo zapored.

PEF : TURISTICA 2:0 (25:14, 25:21)

Za drugo tekmo so se zbrali in soočili igralci PEF-a in TURISTICE. Dobro motivirani igralci PEF-a so takoj začeli z resno igro in prevzeli vajeti v 1. nizu z veliko prednostjo, ki so jo do konca le še stopnjevali. Prvi set so tako z lahkoto dobili pri rezultatu 25:14. Drugi niz so začeli z rahlo rezerviranostjo, prav tako pa so se igralci TURISTICE malo bolje motivirali in začeli igrati bolj taktično. Kljub temu so PEF-ovci 2. niz odigrali suvereno in si izborili zmago s 25:12, skupno pa z 2:0.

FENIKS 2 : FENIKS 1 2:0 (25:16, 25:15)

V tretji tekmi so se "med sabo" spopadli igralci FENIKSA. FENIKS 2 so veljali za favorite te tekme in svojo premoč so z uigranostjo, lepim sprejemom, podajami in dobrimi napadi tudi dokazali. V prvem nizu so si zagotovili zmago s 25:16, v drugem pa s 25:15. Igralci FENIKS 1 so tokrat preizkusili 2 novi igralki, kar je morda botrovalo k njihovemu rezultatu, saj se je ekipa le s težka zorganizirala za dobro igro. Kljub temu si zaslužijo pohvale za vztrajnost in trud, FENIKS-u 2 pa čestitamo za zmago z 2:0.