25 26 27 28 29 30
/ / / / / / /

4. krog UFL - povzetek tekem

06.01.2016

Novoletni prazniki so za nami in na Univerzitetni športni zvezi Primorske smo takoj po praznikih nadaljevali s četrtim krogom Univerzitetne futsal lige Univerze na Primorskem. Zdesetkane ekipe so se po praznikih le težko sestavile skupaj in izgleda da so tudi klopi na fakultetah samevale po napornem praznovanju, Tako sta kar dve ekipi zabeležili zmago brez boja (bb), ekipa FPP 2 pa je svoje vodstvo na lestvici le še povečala.

TUR V - PEF 5 : 0 (bb)

Prva tekma na sporedu je bila predčasno odpovedana, saj igralci ekipe PEF tokrat žal niso zbrali dovolj igralcev za igro. Tekmo je po pravilih avtomatsko zmagala ekipa TURISTICA VETERANI, ki so ekipo imeli pripravljeno. Tako so brez boja dobili tekmo s 5:0 in s tem točke za nadaljevanje.

FVZ - FENIKS 0 : 5 (bb)

Druga tekma je bila odpovedana na licu mesta, ko je en izmed igralcev ekipe FVZ sporočil, da nimajo dovolj igralcev za ekipo. Ekipa FENIKS je zato zaman čakala na spopad, vseeno pa je dobila zmago z 0:5; igralci pa so priložnost izkoristili tako, da so med sabo odigrali prijateljsko tekmo.

FPP 1 - FPP 2 2 : 12

Tretja tekma se je odvila med ekipama FPP 1 in FPP 2. Od začetka je bilo videti rahlo premoč ekipe FPP 2, saj so imeli več časa v posesti žogo, hkrati pa so izvedli tudi več napadov. Že v 3. minuti so tako dosegli prvi gol za vodstvo z 0:1. Zajc je v 4. in 11. minuti dodal še dva gola, v 13. pa se mu je pridružil še Čauševič. Na vodstvo z 0:4 je potem odreagirala tudi ekipa FPP 1, in sicer je Mestnik v 16. minuti dal gol za svojo ekipo, že v naslednji (17 minuti) pa še Moljk. Delni rezultat je tako kazal 2:4, prvi polčas pa se je zaključil z rezultatom 2:5 (5. gol v 20. minuti je dal Palčič). Drugi polčas se je začel tako, da so igralci ekipe FPP 2 naredili prekršek v vratarjevem prostoru. Ekipa FPP 1 je tako imela priložnost za prosti strel, pri katerem pa je vratar Podgajski pokazal odlično obrambo. Naslednjih nekaj minut sta obe ekipi še naprej dobro igrali, s tem, da je ekipa FPP 2 še vedno kazala premoč. To se je potem poznalo tudi na rezultatu, saj so v 25. in 26. minuti zabili kar 3 gole (25 Čauševič, 25 Palčič, 26 Zajc). Igralci FPP 1 so kazali borbo, vendar je bila ekipa FPP 2 očitno premočna. Na delni rezultat 2:8 so dodali gole še Skok (30 in 39), Depangher (36) ter v zadnji minuti ponovno Zajc, ki je tako skupaj dosegel kar 4 gole. Nadvlada ekipa FPP 2, ki ima nekaj igralcev tudi v 1. ligi, se je tako končala s končnim rezultatom 2:12.