25 26 27 28 29 30
/ / / / / / /

Evropsko univerzitetno prvenstvo v košarki 3x3 2014/15

19.08.2015

Od 23. do 26. julija je v Kragujevcu (Srbija) potekalo 2. Evropsko univerzitetno prvenstvo v košarki 3x3. Na omenjenem tekmovanju je nastopalo 12 moških in 10 ženskih univerzitetnih košarkarskih ekip iz različnih evropskih univerz.

Slovenske barve sta zastopali dve univerzitetni košarkarski ekipi, obe z Univerze v Ljubljani. Barve ženske ekipe so branile Sara Meden (Medicinska fakulteta, ŽKK Triglav), Urška Žibert (Fakulteta za farmacijo, ŽKK Triglav) in Ana Ljubenovič (Fakulteta za socialno delo, ŽKK Selargius Caglirai - ITA). Moško ekipo so sestavljali Jakob Virk, Jernej Maj Kruljac, Matevž Štih in Tilen Tarman (vsi z Ekonomske fakultete).

Sara Meden, Urška Žibert, Ana Ljubenovič

Moška ekipa si je pravico do nastopa na omenjenem tekmovanju pridobila z zmago na letošnjem Prvenstvu univerze v Ljubljani v košarki 3 x 3, medtem ko je ženska ekipa dobila posebno povabilo organizatorja. Obe ekipi je spremljal mag. Matej Jamnik, sicer vodja košarkarskih programov na Univerzi v Ljubljani.

Ženski ekipi se je uspelo uvrstiti v četrtfinale, potem ko je v svoji predtekmovalni skupini osvojila drugo mesto med petimi sodelujočimi ekipami. Moška ekipa je v svoji predtekmovalni skupini osvojila šesto mesto med šestimi sodelujočimi ekipami in tako izpadla iz nadaljnjega tekmovanja.

Tilen Tarman, Matevž Štih, Jernej Maj Kruljac

Zadnji tekmovalni dan so potekali četrtfinalni boji in boji za medalje ter boji za razvrstitev od 5. - 8. mesta. Dekletom z Univerze v Ljubljani je uspelo zmagati na vseh treh odločilnih tekmah. V četrtfinalnem obračunu dekleta niso imela posebej težkega dela in so gladko premagale portugalske vrstnice z Univerze Mihno (Braga). V polfinalnem obračunu so tesno premagale zmagovalke 1. Evropskega univerzitetnega prvenstva iz leta 2013 z Univerze v Poitiersu (FRA), v finalu pa so po odlični predstavi nadvladale še vrstnice z Univerze 1. December 1918 (Alba lulia, Romunija) in tako osvojile naslov prvakinj in zlato medaljo.

Omeniti velja, da Jernej Maj Kruljac z Univerze v Ljubljani osvojil tretje mesto v zabijanju.

Članice študentske reprezentance Univerze v Ljubljani, ki so nastopili na 2. EUP v košarki 3na3:

• Sara Meden, Univerza v Ljubljani, Medicinska fakulteta
  • Urška Žibert, Univerza v Ljubljani, Fakulteta za farmacijo
  • Ana Ljubenovič, Univerza v Ljubljani, Fakulteta za socialno delo

Člani študentske reprezentance Univerze v Ljubljani, ki so nastopili na 2. EUP v košarki 3na3:

• Jakob Virk, Univerza v Ljubljani, Ekonomska fakulteta
  • Jernej Maj KruljacUniverza v Ljubljani, Ekonomska fakulteta
  • Matevž ŠtihUniverza v Ljubljani, Ekonomska fakulteta
  • Tilen Tarman, Univerza v Ljubljani, Ekonomska fakulteta

Organizatorja tekmovanja sta Evropska univerzitetna športna zveza in Univerzitetna športna zveza Srbije. Naše športnike podpirajo Univerza v Ljubljani, Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport, Študentska organizacija Slovenije ter Assistance CORIS d.o.o.