28 29 30 31
/ / / / / / /

TURISTIKA in FAMNIT 2 finalista UOL!

23.03.2015

V ponedeljek, 23. 3. 2015 sta bili na Srednji tehnični šoli Koper odigrani polfinalni tekmi Univerzitetne odbojkarske lige. V finale sta se uvrstili TURISTIKA in FAMNIT 2.

TUR : FAMNIT 1 (25:22, 25:18) (2:0)

Kot prvi sta se v polfinalni tekmi pomerili ekipi Turistike in FAMNIT-a 1. Vzdušje v dvorani je bilo že v samem začetku zelo napeto. Po začetnem servisu je prva točka pripadla ekipi FAMNIT-a 1, nato pa je Turistika rezultat izenačila (1:1). Kasneje pa je FAMNIT 1, s 3 zaporednimi točkami povedel z 1:4. Igra na obeh straneh se je razživela, ekipi sta bili zelo tekmovalno razpoloženi. V nadaljevanju je zopet prišlo do izenačenja pri rezultatu 4:4. Nato pa so se Turisti razigrali in z dobro igro povedli s prednostjo 3 točk (8:5). Dobra igra Turistov se je le še stopnjevala in vodili so s prednostjo 5ih točk (11:6). A FAMNIT 1 se kljub zaostanku ni predal in z novo točko zmanjšal prednost Turistov (11:7). FAMNIT 1 je uspel uskladiti in umiriti igro ter je razliko zmanjšal na 12:10. Lahko bi rekli, da sta ekipi kmalu pokazali, da so njihove odbojkarske sposobnosti precej izenačene, kar se je poznalo tudi pri rezultatu. Turistika je zaigrala precej požrtvovalno, brez padcev in drsanja kolen po parketu, v borbi za žogo ni šlo. Pri rezultatu 16:16 sta bili ekipi zopet izenačeni. Tako je FAMNIT 1 izkoristil izenačen rezultat in vzel minuto odmora za napotke v nadaljnji igri. Igra je bila zelo napeta, rezultat proti koncu 1. niza pa zelo tesen (21:20). Nato pa se je Turistika zopet za 2 točki oddaljila od FAMNIT-a 1 (22:20). A FAMNIT 1 je uspel rezultat izenačiti (22:22). Pri rezultatu 24:22, je zadnja, torej set žoga odločila o zmagovalcu 1. niza. To je bila z rezultatom 25:22 ekipa Turistike. V 2. nizu se je med ekipama razvila prava borba za žogo, saj igralci nikakor niso dovolili, da žoga pade na tla, zato se je le ta kar nekaj časa po servisu obdržala v zraku. Pri rezultatu 23:15 je bila tekma skoraj že odločena v korist Turistike, ki je na koncu tudi dobila tekmo.

FAMNIT 2 : PEF (25:18, 18:25, 15:9) (2:1)

V drugi polfinalni tekmi pa sta se srečali ekipa FAMNIT 2 in PEF. Prva točka je pripadla PEF-u (0:1). A nasprotna ekipa je rezultat takoj izenačila (1:1). Kasneje je FAMNIT 2 povedel s prednostjo dveh zadetkov (1:3), nato pa je PEF rezultat izenačil (3:3). Obe ekipi sta bili precej izenačeni, kar se je kazalo tudi v sprotnem vmesnem rezultatu. Nato pa je FAMNIT 2 povedel s štirimi točkami prednosti (11:7). Prednost FAMNIT-a 2 se je z vsakim nadaljnjim servisom le višala. Opaziti je bilo, da igra pedagogov ni podobna njihovi igri, ki smo je bili vajeni iz vseh prejšnjih tekem. Tako se je 1. niz zaključil z zmago FAMNIT-a 2 (25:18). V 2. nizu so PEF-ovci pokazali, da se ne bodo predali in so se borili prav za vsako žogo. Igra jim je nekako stekla in postali so bolj usklajeni. Tako so dobili 2. niz z rezultatom 18:25. Ker sta bili po dveh odigranih nizih ekipi izenačeni, je sledil še 3. niz, ki je določil končnega zmagovalca. Tu sta se obe ekipi močno trudili za zmago, a ekipa FAMNIT-a 2 je uspela premagati PEF-ovce in odločilen niz se je končal z razliko 6ih točk (15:9). Tako si je FAMNIT 2 z zmago v dveh nizih priigral finale.

Simon Jurmič, igralec zmagovalne ekipe je po tekmi dejal: "Obe ekipi sta bili opravičeno v polfinalu. Tekma se mi je zdela zelo napeta , čeprav smo bili   mi za odtenek boljši. Predvsem v 3. setu smo pokazali nadvlado. Mislim, da smo si zaslužili napredek v finale. Bravo FAMNIT 2!"

Tako sta bili odigrani tudi polfinalni tekmi UOL. V finale sta se z veliko truda in borbene igre zasluženo uvrstili ekipi TURISTIKE in FAMNIT-a 2! Čestitamo!

Finalne tekme bodo odigrane v ponedeljek, 30. 3. 2015 v STŠ Koper!