26 27 28 29 30 31
/ / / / / / /

PEF in FM 2 finalista UFL!

20.03.2015

V četrtek 19. 3. 2015 sta se na Srednji tehnični šoli Koper odvijali polfinalni tekmi Univerzitetne futsal lige. Z zmago sta se v finale uvrstili ekipi PEF-a in FM 2.

PEF : FPP 1 (1:0)

Tokrat sta se na letošnji prvi polfinalni tekmi pomerili ekipi PEF-a in FPP 1. Tekma se je začela zelo borbeno, lahko bi rekli, da je bilo vzdušje v dvorani zares "polfinalno". Tudi na tribunah se je zbralo precej navijačev, ki so prišli spodbujat fante in navijat za svojega favorita. Po 6. minutah tekme je imel FPP 1 2 priložnosti za zadetek, a vratar PEF-a, Marko Curk, je uspel z odličnima obrambama ohraniti začetni rezultat. V 8. minuti je imel PEF priložnost za zadetek, a tudi vratar FPP1 je bil tokrat nepremagljiv. V nadaljevanju igre si je Jakob Ercegovič priigral rumeni karton zaradi grobe igre. Obe ekipi sta imeli hiter tempo igre, fantje so glasno in spodbudno narekovali potek igre. V 17. minuti je imel FPP 1 priložnost za nov zadetek, saj jim je sodnik prisodil prosti strel, a žal je še naprej ostalo pri izenačenem rezultatu 0:0. Prvi polčas se je končal brez zadetkov, zato smo lahko v 2. polčasu pričakovali pravo dramatično dogajanje. PEF-ovci so imeli že v začetku 2. polčasa nekaj dobrih priložnosti za strel na gol, a so FPP-jevci ujeli zadnje stotinke, da z obrambo preprečijo nasprotnikov strel. Fantje so v 2. polčasu igrali na vse ali nič, saj so sklenili prihranjene moči iz 1. polčasa porabiti za zadnjih 10. minut tekme. To se je opazilo po hitri, borbeni in tekmovalni igri. V 30. minuti so PEF-ovci zahtevali minuto odmora, da bi prekinili hitro igro in "skovali" načrt za nadaljnji spopad s FPP 1. V 36. minuti pa je končno padel prvi zadetek na tekmi. Z 1:0 je po zaslugi Jakoba Ercegoviča povedel PEF. Ta zadetek je FPP 1 zelo "podžgal" in so želeli rezultat izenačiti. Vzdušje je postajalo zares napeto. Tri sekunde pred koncem tekme je v dvorani prevladalo napeto stanje, saj je imel FPP 1 s strelom priložnost za zadetek, a tekma se je končala z rezultatom 1:0. Tako so se PEF-ovci uvrstili v finale!

Jakob Ercegovič, ki je ekipo PEF-a z zadetkom "popeljal" do finala je po tekmi dejal: "Tekma je bila zelo težka. To je bil nasprotnik, ki smo ga v prejšnji tekmi premagali z 8:3, zato smo bili danes toliko bolj motivirani. Vendar morali smo zdržati do konca in tekma se je srečno končala."

FENIKS : FM 2 (1:5)

V drugi polfinalni tekmi pa sta se pomerili ekipi FENIKS-a in FM 2. Vsi smo nestrpno čakali, da se tekma začne, saj nas je zanimala katera izmed ekip se bo v finalu pridružila pedagogom. Tekma se je začela bolj umirjeno, ni bilo čutiti takšnega pritiska kot na prvi tekmi. Fantje so se v boj podali popolnoma sproščeno. V 5. minuti je FENIKS zabil prvi gol in povedel z 1:0. V 10. minuti pa je FM 2 z zadetkom rezultat izenačil (1:1). Dve minuti pred koncem 1. polčasa je FM 2 uspel zabiti še 2. gol za rezultat 1:2 in s prednostjo enega zadetka za FM 2 so fantje obeh ekip odšli na krajši
odmor. V 2. polčasu se je igra precej bolj razživela. Fantje so začeli igrati precej bolj agresivno, v 23. minuti pa je FM 2 zabil 3. gol in in povedel s prednostjo dveh zadetkov (1:3). V 33. minuti je igralec FENIKS-a dobil rumeni karton, saj je iz klopi ugovarjal sodnikovim odločitvam. Že v začetku naslednje, torej 34. minute pa je FM 2 znova prišel do zadetka (1:4). Ko se je na semaforju iztekala še zadnja minuta tekme, je FM 2 s 5. zadetkom potrdil, da si zasluži finale. Tako je zmaga s končnim rezultatom 1:5 pripadla fantom iz ekipe FM 2 in dobili smo drugega finalista!

Blaško Cvijanovič, igralec zmagovalne ekipe je po tekmi povedal: "Najprej bi čestital svojim soigralcem za borbo. Mislim, da smo se danes izkazali najboljše doslej. Prav tako bi čestital tudi gostujoči ekipi za pošteno borbo. Upam, da bodo tudi nasprotniki v finalu igrali pošteno."

Vsem fantom čestitamo za dobro igro. Tako smo po današnjih napetih polfinalnih tekmah in dramatičnem vzdušju v dvorani, dobili dve najboljši ekipi, ki se bosta v finalu pomerili za prvo mesto. To sta ekipi PEF-a in FM 2.

Finalne tekme bodo odigrane 30. 3. 2015, v dvorani STŠ Koper. Več informacij bo objavljenih naknadno.

Zapisala: Valentina Baznik.