28 29 30 31
/ / / / / / /

Odigran 14. krog UFL

12.03.2015

V četrtek, 12. 3. 2015 se je na Srednji tehniški šoli Koper odvijal 14. krog Univerzitetne futsal lige. Prva tekma je bila odpovedana, v drugi je zmagala ekipa FENIKS, tretja pa se je končala z neodločenim izzidom.

FPP1 : TUR V (5:0)
Člani ekipe TURISTICA VETERANI so častno sporočili, da nimajo ekipe za večerno tekmo. S tem je ekipa FPP1 zabeležila avtomatsko zmago s 5:0.

FENIKS : FM2 (2:1)

Drugo tekmo na sporedu so igralci obeh ekip začeli zelo entuziastično. Čeprav smo že mislili, da se bo polčas zaključil brez golov, pa je ekipa FM2 v 19. minuti zabila gol za vodstvo z 1:0. Igra se je potem razživela in Uroš Žišt je v 20. minuti dal gol za ekipo FENIKS. Polčas se je tako zaključil z rezultatom 1:1. V drug del sta ekipi vstopili bolj napadalno, saj ni bilo še prav nič odločenega. Po nekaj odličnih napadih na obeh straneh, je v 31. minuti igralcu FENIKS-a Maticu Tepešu uspelo zabiti pomemben gol, ki se je kasneje izkazal za odločilnega. Borbenost se je poznala tudi v večjem številu prekrškov in ekipa FENIKS je imela v 35. minut tudi priložnost za prosti strel, ki pa ga ni izkoristila. Tekma se je zaključila z rezultatom 2:1 v prid FENIKSA.

PEF : FHŠ (4:4)

Tretja tekma se je začela vročekrvno. Igralci so bili polni energije in na začetku je prišlo do nekaj manjših izrazov napetosti. Igralci so znali obvladati čustva in energijo preusmeriti v igro, kar je na obeh straneh prineslo veliko napadov in hitrih protinapadov - a golov žal ni bilo. Pohvala gre v veliki meri tudi obema vratarjema, ki sta ubranila kar nekaj dobrih strelov. Polčas se je končal z rezultatom 0:0. Potem pa je s prvim golom v 25. minuti ekipa FHŠ povedla in povzročila pravo točo golov. Blaž Brudar je na to takoj naslednjo minuto odgovoril s prvim golom in PEF-ovci so izenačili rezultat na 1:1. Očitno mu je to dalo zanosa in tako je v 29. minut rezultat povišal na 2:1. Njegov soigralec, Jakob Ercegovič, se mu je pridružil med strelci in za ekipo PEF-a zabil gol v 30. minuti. Potem pa je sledil rafal s strani FHŠ-ja. V 33., 34. in 35. minuti so zabili 3 gole in tako ponesli FHŠ v vodstvo. Igralci so bili že precej pri koncu z močmi, a se vseeno niso vdali. Borba se je kazala na obeh straneh in s kančkom sreče je PEF-ovskemu asu Blažu Brudarju uspel hattrick v 39. minuti. V zadnji minuti je sledilo še nekaj odličnih napadalnih akcij, a vse so se končale brez gola. Tekma je bila pravično zaključena z rezultatom 4:4, člani ekipe PEF-a pa so po koncu z nasmehom na obrazu odšli proslavit, tako kot se za športnike spodobi :)

Zapisal: Boštjan Hafnar.