25 26 27 28 29 30
/ / / / / / /

Nove točke v UFL osvojile ekipe Turistike, PEF-a in FHŠ-ja

06.03.2015

V četrtek 5. 3. 2015 bi se morale na Srednji tehnični šoli Koper odvijati tri tekme 12. kroga Univerzitetne futsal lige, a odigrana je bila le ena. Do novih točk so prišle ekipe Turistike, PEF-a in FHŠ-ja.

FPP 1 : TUR (0:5)

Kot prvi bi se morali na igrišču pomeriti ekipi FPP 1 in Turistika. A ekipa FPP 1 se tekme ni udeležila, zato je zmaga z 0:5 avtomatsko pripadla Turistiki.

PEF : FPP 2 (5:0)

Druga tekma bi morala potekati med ekipo PEF-a in FPP 2, a se drugo omenjeni tekme niso udeležili, zato so Pefovci brez boja avtomatsko zmagali z rezultatom 5:0.

FHŠ : FM 1 (5:4)

Po dveh neodigranih tekmah pa so se fantje FHŠ-ja in FM 1 le uspeli zbrati v dovolj visokem številu, da se podajo v boj za zmago. Že v 2. minuti tekme je FHŠ povedel z 1:0. A ekipa FM 1 jim ni ostala dolžna, saj je 5. minut kasneje (v 7. minuti) rezultat izenačila (1:1). Igra FHŠ-ja je bila zelo napeta, saj se je velikokrat ponudila priložnost za nov zadetek, a je žoga letela mimo gola ali pa se je odbila od vratnice. Ob koncu 1. polčasa je FM 1 obdržal prednost enega zadetka (2:3) in fantje so odšli na krajši premor, v katerem so sklenili taktiko za zadnjih 20 minut igre.Takoj v začetku 2. polčasa so fantje pokazali iz kakšnega testa so, saj so se predano borili za vsako žogo. V 25. minuti smo videli prekršek FHŠ-ja in tako je FM 1 prišel do prostega strela, ki pa žal ni bil uspešen. V 34. minuti je imel igralec FHŠ-ja, Gregor Mikac izredno lepo priložnost, da izzid izenači, saj je bil popolnoma sam pred vrati nasprotne ekipe, a žal se je po nenatančnem strelu žoga odbila od vratnice. A fantje so uspeli z dobro obrambo in premišljenimi napadi prevzeti vodstvo (5:4). Res pa je, da so imeli FHŠ-jevci na tekmi veliko priložnosti, da bi povedli s precejšnjo razliko, a najverjetneje jim ta večer športna sreča ni bila povsem naklonjena. V zadnjih dveh minutah tekme je sodnik prisodil en rumeni karton za igralca ekipe FHŠ in enega za igralca iz ekipe FM 1, kasneje pa še rdečega za vratarja ekipe FM 1, za katerega je bilo tekme konec. Tekma se je končala z zmago FHŠ-ja oziroma z razliko enega zadetka (5:4).

Fantom čestitamo za odigrano tekmo!

Ločijo pa nas le še 3 krogi do final four-a in kasneje velikega finala. Srečno :)

Zapisala: Valentina Baznik.