25 26 27 28 29 30
/ / / / / / /

Fantje odigrali 11. krog tekem UFL

03.03.2015

V ponedeljek, 2. 3. 2015 so se na Srednji tehnični šoli odvijale tekme 11. kroga Univerzitetne futsal lige. Tokrat so si z zmago nove točke priigrale ekipe FM 2, TUR V in FHŠ.

TUR : FM 2 (5:7)

Takoj, ko je stekla 1. minuta tekme je TUR uspela zatresti nasprotnikovo mrežo. S tem je povedla z rezultatom 1:0. Kmalu zatem smo videli še 2. gol (2:0). V 8. minuti so fantje iz ekipe FM 2 po prvem akumuliranem prekršku Turistike prišli do prostega strela, kateri pa jim ni prinesel zadetka. Pet minut pred koncem 1. polčasa je postala igra precej borbena in napeta. Zadnji 2 minuti pred koncem 1. polčasa je Turistika še tretjič spravila žogo mimo vratarja in tako povedla z razliko dveh zadetkov (3:1). S takšnim izzidom so fantje zaključili prvih 20 minut. V 8. minuti 2. polčasa je FM 2 poskusil z lepim strelom na gol, a žoga je svojo pot utrla visoko nad nasprotnikovim golom. V 29. minuti pa se je zgodil popolnoma nepričakovan preobrat, saj so fantje iz ekipe FM 2 prevzeli vodstvo (3:4). Tik preden se je iztekla 31. minuta na semaforju so FM 2 žogo poslali v prazen gol nasprotne ekipe, saj so bili vsi igralci pred vrati ekipe FM 2. Tako se je žoga elegantno skozi celo igrišče zakotalila v gol. Po tem je bil rezultat 3:6 za FM 2. V nadaljevanju pa je igra Turistike postajala vse bolj agresivna, tako so v 35. minuti prišli do 4. zadetka (4:6). Tekma se je zaključila z rezultatom 5:7 v korist fantov iz ekipe FM 2.

Anis Dulić, igralec zmagovalne ekipe je po tekmi povedal nekaj besed: "Današnja tekma proti Turistiki je bila v prvem delu zelo borbena. Potem ko se nam je oz. se mi je odprlo, sem bil res strelsko razpoložen in sem prevzel breme na svoj hrbet. Tako smo potem na koncu zmagali z dvema zadetkoma razlike."

TUR V : FPP 2 (3:1)

Kot drugi sta se na igrišču pomerili ekipa TUR V in FPP 2. Turisti veterani so na igrišče stopili zelo samozavestno, kar se je poznalo tudi pri njihovi igri. Lahko bi rekli, da sta si obe ekipi močno želeli zmage, zato sta igrali na vse ali nič. Vendar do 20. minute nismo videli nobenega zadetka, nato pa je ekipa TUR V po prostem strelu povedla z rezultatom 1:0. Natančno nogo je tokrat imel igralec s številko 45, Peter Flego. V 23. minuti tekme so TUR V zabili avtogol in tako izzid izenačili na 1:1. Dve minuti kasneje smo videli odlično izpeljano akcijo TUR V , vendar se je na drugi strani z izredno dobro obrambo izkazal vratar ekipe FPP 2, ki je preprečil zadetek. V 31. minuti je igralec s številko 23, Matija Kosmač prevzel žogo in s hitro akcijo skozi igrišče uspel še tretjič zatresti mrežo (2:1). Pet minut pred koncem tekme je Peter Flego zabil še 2. gol in s tem so TUR V vodili s prednostjo dveh zadetkov pred ekipo FPP 2. TUR V so se borili do zadnje sekunde, takšna igra se jim je dobro obrestovala, saj so s prednostjo 2 zadetkov zabeležili novo zmago.

FVZ : FHŠ (4:10)

Tretja tekma je potekala med ekipe FVZ-ja in FHŠ-ja. Obe ekipi sta tekmo začeli z obilico dobrega športnega razpoloženja. V 5. minuti tekme je FVZ prvič poskusil s strelom na nasprotnikova vrata, a je bil tokrat vratar FHŠ-ja nepremagljiv. Takoj pa se je ponudila še ena priložnost za strel in FVZ-jevci so bili uspešni ter tako povedli z 1:0. V 6. minuti tekme je FHŠ rezultat izenačil (1:1). V nadaljevanju je FHŠ po še dveh zadetkih povišal svojo prednost (1:3). V 14. minuti tekme je vratar FHŠ-ja Marko Hostnikar dobil rdeči karton, tako so FHŠ-jevci igro nadaljevali z enim igralcem manj. Izključenega vratarja je v vratih nadomestil Gregor Mikac. Fantje so na premor po prvem polčasu odšli z rezultatom 1:3 v korist FHŠ-ja. V 24. minuti tekme je Žiga Špacapan drugič zatresel naprotnikovo mrežo za rezultat 1:4. V 26. in 27. minuti smo videli še dva zadetka v korist ekipe FHŠ (1:6), tako so imeli fantje iz ekipe FHŠ že precej visoko prednost. Nato pa so goli padali kot za stavo, kajti FHŠ je ob tolikšni prednosti (kljub enemu igralcu manj) dobil močno motivacijo za igro in se odločil, da FVZ-ju s hitrimi protinapadi in trdno obrambo ne bo pustil priti do zmage. Tako se je v napetem in glasnem vzdušju tekma zaključila v korist FHŠ-ja s prednostjo 6ih zadetkov (4:10).

Žiga Špacapan, igralec zmagovalne ekipe je po tekmi nekoliko bolj za šalo kot za res povedal: "Večji del tekme smo igrali z igralcem manj in nismo sposobni dati izjave."

Ja, fantje so se tudi v tem krogu tekem borili na vso moč. Bolj kot se bliža finale, bolj fantje lovijo nove točke za uvrstitev med najboljše štiri :)

Zapisala: Valentina Baznik.