30
/ / / / / / /

Znani polfinalisti UKL

03.03.2015

V ponedeljek, 23. 2. 2015 sta bili na Srednji tehnčni šoli Koper odigrani tekmi 5. kroga Univerzitetne košarkarske lige. Tokrat sta si zmago priigrali ekipi FM-ja in Turistike.

FPP : TUR (41:54)

Prvi sta se na parketu pomerili ekipi FPP-ja in Turistike. Po prvih dveh minutah 1. četrtine je bil rezultat izenačen (2:2), saj smo na obeh straneh videli po en koš. Ekipa FPP-ja je v 3. minuti igre naredila osebno napako, tako je prosti met pripadel Turistiki. Turisti so povedli z 2:3.  Omenjeni ekipi je pripadel tudi napad, a so jim FPP-jevci hitro odvzeli žogo in s protinapadom prišli do novega zadetka (3:3). V nadaljevanju tekme je bila igra umirjena. V zadnji minuti 1. četrtine sta Turistom pripadla 2 prosta meta; pri obeh se je žoga uspešno pribila skozi mrežo na košu. Tako sta bili ekipi zopet izenačeni (7:7). Preden so se iztekle zadnje sekunde na semaforju je bila žoga v lasti Turistov, ki so poskušali z metom na koš, a žal niso uspeli zatresti mreže. V 2. četrtini sta novi 2 točki pripadli ekipi FPP-ja (9:7). V 4. minuti 2. četrtine je ekipa FPP-ja vodila z dvema točkama 11:9. V zadnji minuti te četrtine so fantje začeli igrati bolj agresivno, Turistika je 10 sekund pred koncem tekme poskušala z metom, a žal je žoga zgrešila koš, prav tako pa ekipa FPP-ja ni uspela priti do zadnjih novih točk ob koncu 1. polčasa, saj čas ni bil njihov zaveznik. V samem začetku 3. četrtine sta ekipi Turistike  pripadla dva prosta meta, prav tako pa se je takoj zgodila obratna situacija, ko je do prostih metov prišla tudi ekipa FPP-ja. Rezultat med obema ekipama je bil precej izenačen, saj je FPP v 3. minuti 3. četrtine vodil le za 3 točke (24:21). A Turistika je z borbeno igro in odlično obrambo naredila pravi preobrat, saj je z novimi točkami prevzela vodstvo. Fantje so na kratek premor po odigrani 3. četrtini odšli z rezultatom 28:30 v prid Turistike. V začetku zadnje četrtine je ekipa FPP-ja z dvema novima točkama rezultat izenačila (30:30). V 5. minuti igre je bil rezultat 33:36, nato pa je Turistika vzela timeout, saj so fantje potrebovali nekaj napotkov, kako bodo odigrali v zadnjih treh minutah, saj so po velikem preobratu želeli obdržati vodstvo. Sklenjena taktika se jim je obrestovala, saj so se z novimi točkami močno oddaljili od nasprotnikov (41:51). S takšnim rezultatom se je tekma tudi končala.

Andrej Švab, igralec Turistike je po tekmi dejal: “V prvem polčasu smo dosti košev zgrešili, v drugem polčasu pa se nam je odprlo in smo enostavno zmagali”.

FAMNIT : FM (49:58)

Kot drugi sta na parketu svoje košarkarsko znanje in športno srečo preizkusili ekipi Famnita in FM-ja. Že v prvi minuti tekme smo videli lep met in uspešen zadetek za 3 točke. Vodstvo z rezultatom 3:0 je prevzela ekipa Famnita. V 4. minuti je prišlo do izenačenja obeh ekip (5:5), prav tako pri rezultatu 7:7. V nadaljevanju je bila igrali umirjena, fantje so se v boj podali zelo sproščeno. Ob koncu 1. četrtine je ekipa Famnita vodila le za 1 točko pred FM-jevci. V začetku 2. četrtine so fantje igrali zelo hitro igro, očitno je bilo, da sta obe ekipi ubrali drugačno taktiko kot v prvih osmih minutah. V 2. minuti je do 2 novih točk prišel FM (13:16). Kasneje pa je Famnit vzel timeout in sklenil dogovor kakšna bo igra v nadaljevanju tekme. V 8. minuti 2. četrtine smo videli lepo akcijo FM-ja, saj je bila žoga izpod njihovega koša podana skozi igrišče, in FM je zabil novi koš za novi dve točki (18:34). V 3. četrtini je Famnit prišel do lepe akcije - podaja in tek proti praznemu košu nasprotne ekipe ter koš (20:34). Počasi kot se je stopnjevala igra, se je stopnjeval tudi rezultat. Slabi 2 minuti pred koncem četrtine je bil rezultat 30:46 v prid ekipe FM. V zadnji četrtini se je igra na obeh straneh razživela, saj je Famnit želel priti do zmage, zato so se morali FM-jevci toliko bolj potruditi pri obrambi, če so želeli obdržati vodstvo. Zaradi hitre in grobe igre je prihajalo do vse več napak in s tem do prostih strelov. Tekma se je zaključila z razliko 9ih točk v korist ekipe FM.

Tokrat so nam košarkaši prikazali zelo zanimivo in razgibamo igro. Na prvi tekmi je ekipa Turistike popolnoma nepričakovano naredila preobrat in v zadnji četrtini premagala nasprotnika, na drugi tekmi pa je ekipa FM-ja z dobro obrambo in natančnimi zadetki uspela obdržati vodstvo in zmagati.