30 31
/ / / / / / /

Z bojevito igro do novih točk v UFL ekipe Turistike, PEF-a in FM 2

12.02.2015

V četrtek, 12. 2. 2015 so se na Srednji tehnični šoli Koper odvijale tekme 10. kroga Univerzitetne futsal lige. Do novih točk so prišle ekipe TURISTIKE, PEF-a in FM 2.

FPP 2 : TUR (2:8)

Prvi polčas se je začel z zelo umirjeno igro na obeh straneh. V prvih 5ih minutah je bila žoga večinoma na strani ekipe FPP 2. V 6. minuti se je ekipa Turistike uspela prebiti skozi trdno obrambo nasprotnikov, a žal ni bilo priložnosti za strel na gol. V 8. minuti so Turisti prišli do lepe akcije, poskusili so z močnim strelom proti vratom ekipe FPP 2, vendar je žoga utrla svojo pot mimo gola. Tako zopet nismo videli prvega zadetka na tekmi. A ekipa Turistov se ni predala in je vztrajno nadaljevala z borbeno igro. To se jim je v 12. minuti zelo dobro obrestovalo, saj so prišli do prvega zadetka na tekmi in s tem do vodstva z 0:1. V 15. minuti so z novim zadetkom fantje iz ekipe Turistike vodstvo še povišali za rezultat 0:2. Ekipi sta odšli na premor po prvem polčasu z vodstvom Turistike in rezultatom 1:2. V začetku 2. polčasa so fantje obeh ekip zopet ubrali taktiko umirjene igre, vse do 25. minute, ko smo videli nov zadetek Turistike in vodstvo 1:3. Lahko bi rekli, da so Turisti popolnoma "okupirali" žogo, saj je bila le ta tudi v 2. polčasu večinoma v njihovi lasti. Do konca tekme je Turistika zabila še 5 zadetkov, tako se je tekma zaključila z rezultatom 2:8.

Žiga Šušteršič, igralec poražene ekipe FPP 2 je po tekmi povedal: "Tekma je bila bolj prijateljskega kot tekmovalnega značaja, saj se igralci obeh ekip med sabo zelo dobro poznamo. Bilo nas je premalo, zato smo imeli malo krize. Imeli smo premalo menjav, zato smo več ali manj igrali med sabo tisti igralci, ki se ne ujamemo tako dobro. Drugače pa čestitamo nasprotniku za zmago".

FM 1 : PEF (2:4)

Kot drugi so se na igrišču v dvorani pomerili fantje iz ekipe FM 1 in PEF-a. V 1. polčasu vse do 9. minute nismo videli nobenega zadetka, nato pa je po akumuliranem prekršku ekipe FM 1, sodnik PEF-u določil prosti strel. Tako so Pefovci povedli z rezultatom 0:1. Vendar FM 1 je s hitro in borbeno igro rezultat v 10. minuti izenačil (1:1). Tako sta bili ekipi izenačeni tako v rezultatu kot v številu akumuliranih prekrškov (3:3). V 11. in 18. minuti si je ekipa FM 1 z agresivno in nenatančno igro priigrala kar 2 rumena kartona, kar je soigralce precej razjezilo, s tem je njihova igra v nadaljevanju postajala vse bolj groba. Ob koncu 1. polčasa je bil rezultat izenačen (2:2). V 2. polčasu smo po prekršku videli prosti strel za FM 1, a žal le ta ni bil uspešen. V 27. minuti sta se obe ekipi borili za žogo pred vrati FM-ja, nato pa se je žoga elegantno in počasi prikotalila v gol. Tako je PEF po izenačenju prišel do vodstva 2:3. V nadaljevanju je postajala igra vse bolj napeta, saj so Pefovci želeli obdržati vodstvo, FM 1 pa je želel izid izenačiti in tudi premagati nasprotnika. A tekma se je končala z dvema zadetkoma razlike v korist ekipe PEF (2:4).

FM 2 : FPP 1 (5:0)

Zadnja tekma bi morala potekati med ekipama FM 2 in FPP 1, a se FPP 1 tekme ni udeležila, tako je zmaga s 5:0 avtomatsko pripadla ekipi FM 2.

Lahko bi rekli, da so bili fantje v 10. krogu Univerzitetne futsal lige zelo dobro razpoloženi, saj smo skupaj na prvi in drugi tekmi videli kar 16 zadetkov. Fantom čestitamo in jim želimo veliko športne sreče v naslednjih krogih tekmovanja.

Zapisala: Valentina Baznik