25 26 27 28 29 30
/ / / / / / /

Do novih točk v UFL ekipe Turistike, PEF-a in Feniks-a

09.02.2015

V ponedeljek, 9. 2. 2015 so se na Srednji tehnični šoli Koper odvijale tekme 9. kroga Univerzitetne futsal lige. Tokrat so si nove točke priigrali fantje iz ekip TURISTIKE, PEF-a in FENIKS-a.

TUR : FM 1 (8:2)

Prvi sta se na igrišču v dvorani pomerili ekipi Turistike in FM 1. Tekma se je začela zelo umirjeno, igra obeh ekip je bila suverena in natančna. Bolj kot so tekle minute bolj so postajali fantje športno razpoloženi. V 3. minuti tekme je TURISTIKA uspela prvič premagati vratarja nasprotne ekipe in prevzeti vodstvo (1:0). Da so se Turisti zelo razigrali pričajo zaporedni zadetki, ki smo jih videli v nadaljevanju. V 5., 9. in 11. minuti je Turistika zabila še 3 nove zadetke in si tako povečala prednost na rezultat 4:0. Naj omenimo, da je bil za vse 4 zadetke zaslužen igralec s številko 11, Patrik Zoretič. S takšnim rezultatom so fantje odšli na krajši odmor, sledil pa je 2. polčas in novih 20 minut, kjer je ekipa FM 1 združila moči in prikazala odločno igro. V 24. minuti tekme je FM 1 prišel dol prvega zadetka na tekmi, za katerega je bil zaslužen Darko Lujič (4:1). V 26. minuti pa je Turistika z novim, 5. zadetkom znova povišala vodstvo na 5:1. Tokrat je nasprotnikovo mrežo zatresel igralec s številko 18, Martin Fili. Turisti so bili tudi v 2. polčasu odlično razpoloženi, zato so z zbrano igro v 28. minuti uspešno "pripeljali" žogo pred nasprotnikova vrata, nato pa je s hitrim strelom Patrika Zoretiča žoga še šestič pristala v golu (6:1). V 32. minuti tekme je ekipi FM 1 uspelo zabiti 2. zadetek, za katerega je bil zaslužen Matic Šmid. Tako so Turisti vodili za 4 zadetke (6:2). Do konca tekme je ostalo še slabih 8 minut, ki so jih le ti dobro izkoristili za 2 nova zadetka. Končni izzid tekme je bil 8:2 v korist Turistov.

Anže Špenko, igralec zmagovalne ekipe je po tekmi povedal nekaj besed: "Zdi se mi, da smo šli na današnjo tekmo z velikim spoštovanjem do nasprotnika. Že od prve minute smo dobro igrali, dobro smo se jim postavili. Presenetljivo smo dali 3 zadetke že na začetku in takoj je bilo lažje. Potem pa smo se sprostili. Mislim, da smo ujeli pravi tempo ob pravem času. Naj povem, da imajo fantje tudi veliko zagona, ker imamo nove drese in jih je to še dodatno spodbudilo (smeh)".

PEF : FVZ (5:0)

Kot drugi bi se morali pomeriti ekipi PEF-a in FVZ-ja, vendar se FVZ-jevci tekme niso udeležili, zato je zmaga s 5:0 avtomatsko pripadla ekipi PEF-a.

FENIKS : FHŠ (7:4)

Zadnji pa sta se med sabo pomerili ekipi FENIKS-a in FHŠ-ja. Začetek tekme je bil precej umirjen, fantje so se na igrišču takoj sprostili. Kakšna je bila njihova taktika za prvih 20 minut smo videli v nadaljevanju tekme. Prvi zadetek smo videli v 8. minuti, ko je ekipa FHŠ-ja povedla (0:1). A nasprotniki so jim zadetek hitro vrnili, tako je v 9. minuti tekme prišlo do izenačenja (1:1) in obe ekipi sta bili na igrišču zopet enakovredni. V 11. minuti je Uroš Žišt zabil 2. zadetek za FENIKS in tako so povedli z 2:1. Deset minut pred koncem 1. polčasa je prišlo do izenačenja pri rezultatu 3:3. S takšnim rezultatom so fantje odšli na odmor. V začetku 2. polčasa, natančneje v 31. minuti je zaradi grobega akumuliranega prekrška sodnik igralcu FENIKS-a, Anžetu Ostanku prisodil rumeni karton, FHŠ-jevci pa so prišli do prostega strela, kjer je bil uspešen Tjaž Toškan, ki je svoji ekipi priigral nov zadetek in novo točko (3:4). V nadaljevanju tekme je FENIKS rezultat izenačil na 4:4. Ja, lahko bi rekli, da sta bili ekipi precej izenačeni, kar potrjujejo tudi vmesni rezultati tekme. Ekipi FENIKS-a je v 35. in 36. minuti uspelo še dvakrat zatresti mrežo nasprotne ekipe, tako se je tekma končala s prednostjo 3 zadetkov za ekipo FENIKS-a in končnim izzidom 7:4.

Vsem fantom čestitamo za odlično športno predstavo na igrišču in že nestrpno pričakujemo naslednji krog Univerzitetne futsal lige!

Zapisala: Valentina Baznik