26 27 28 29 30 31
/ / / / / / /

Smučarji prostega sloga do dveh 11. mest

12.02.2015

Lovrenc Kolenc je v disciplini smučanje po objektih zasedel 11. mesto in s tem dosegel trenutno najboljšo uvrstitev slovenskih športnikov v Granadi na 27. zimski univerzijadi.

Granada, 9. februar 2015 - Po prestavljanju začetka tekmovanja v smučanju po objektih so se smučarji prostega sloga vendarle pomerili za medalje. Slovenija je imela tri predstavnike, od katerih se je v finale uspelo uvrstiti le Lovrencu Kolencu. Slednji je osvojil 11. mesto. Drugi nastop v finalu mu je preprečil padec v prvi vožnji. Tudi Anja Krivec se je veselila 11. mesta in z nastopom presegla osebna pričakovanja. Žiga Kovačič je osvojil 23. mesto.

Lovrenc Kolenc, smučar prostega sloga, je bil ednini slovenski finalist na tekmi  smučanja po objektih. V finale se je uvrstil s sedmim rezultatom, tekmovanje pa je končal na 11. mestu.'Po nekoliko slabšem zadnjem treningu zaradi vetra in nizkih temperatur je bilo tokrat vreme, kot tudi sneg v Sierra Nevadi odlično. V kvalifikacijah, ki so sestavljene iz dveh voženj, sem v prvo padel, nato pa mi je druga precej dobro uspela. Presenečen sem bil, da so me sodniki ocenili tako visoko,' je kvalifikacije ocenil Lovrenc Kolenc in dodal: 'V finalu sem poskušal odpeljati enak program, ki mi je dobro uspel do zadnjega objekta, kamor sem prišel s preveliko hitrostjo. Posledica tega je bila prevelika rotacija in sledil je padec.'

Lovrenc Kolenc tako drugega skoka v finalu ni izvedel, zaradi padca na koncu prve vožnje. A po pregledu zdravnika na samem tekmovališču se študent Fakultete za arhitekturo Univerze v Ljubljani počuti dobro. To je potrdil z naslednjimi besedami: 'Na tej univerzijadi mi je bilo vse všeč. Od odlične proge, lepega vremena in ne nazadnje tudi namestitve in hrane.'

Slovenija je imela v tej disciplini še dva predstavnika. Anji Krivec in Žigi Kovačiču se ni uspelo uvrstiti v finale. Anja je tekmovanje končala na 11. mestu, Žiga Kovačič, študent psihologije na Filozofski fakulteti pa je bil 23. S svojim nastopom je svoja pričakovanja presegla Anja Krivec. 'Pred tekmo nisem vedela kaj pričakovati, a so bili vsi pogoji na progi, od trdote proge do vremena, vrhunski. S svojimi vožnjami sem zelo zadovoljna, saj sem prvo vožnjo odpeljala v celoti kot sva se dogovorili s trenerjem, drugo pa sem še nekoliko nadgradila. Tako sem presegla pričakovanja, saj sem na to tekmo prišla z zelo malo treninga.'

Sicer se Anji Krivec, študentki Fakultete za matematiko in fiziko, ni uspelo prebiti med najboljše, a zaradi tega ni kazala slabe volje. 'Na tekmi je bilo kar nekaj punc, ki nastopajo v svetovnem pokalu, zato je bila konkurenca precej močna. Poleg tega ima veliko deklet tudi po 200 dni na snegu v sezoni, kar je zame nepredstavljivo, ker sem zaradi poškodbe trenirala bistveno manj.'

Najmanj se je nastop posrečil Žigi Kovačiču. 'Obe vožnji v kvalifikacijah sem odpeljal slabo. Ampak včasih se to dogaja v našem športu. Sicer se ne bi skliceval na zunanje vzroke za moj neuspeh, a sem tik pred današnjo tekmo opazil, da imam zlomljen smučarski čevelj. Toda to ni vplivalo na moje vožnje. Bolj sem bil zaradi tega psihično obremenjen. Čeprav študiram prav psihologijo, očitno tega nisem mogel izbrisati iz svoje podzavesti in tako sem bil med nastopi precej živčen.'  Žiga se ni uvrstil med najboljših 12 tekmovalcev in je na zimski univerzijadi zasedel 23. mesto.