25 26 27 28 29 30
/ / / / / / /

FPP in TUR z novo zmago ostajata vodilni ekipi UKL

14.01.2015

V ponedeljek 12. januarja 2015 so v telovadnici STŠ Koper, košarkaši odigrali nove tekme univerzitetne košarkarke lige. Zmago so si priigrali igralci Turistice in FPP-ja.

FHŠ : TUR (33:58)

Prva tekma je potekala med ekipama FHŠ in TUR. Igro so začeli Fhš-jevci, ki pa v prvem napadu niso bili uspešni. Turisti so takoj poprijeli za vajeti in prevzeli vso pobudo na igrišču ter si že na začetku s hitro igro in odlično obrambo pod košem priborili precejšnjo prednost. Konec prve četrtine so tako Turisti zapustili igrišče z visoko prednostjo 7:22.

Tudi v drugi četrtini so turisti prikazali precej hitrejšo igro od nasprotnikov, ki so jim žoge uhajale iz rok kot za šalo, žoga pa nikakor ni hotela v koš. Fhš-jevci so z mnogimi menjavami skušali dohiteti Turiste, ki so dominirali na igrišču in zadeli tudi kar nekaj lepih metov za tri točke, a jim le-to ni uspelo. Ob polčasu so sklonjenih glav igrišče zapustili košarkaši FHŠ-ja in sicer z zaostankom 22 točk (16:38). Ta večer res ni bil dan za FHŠ, saj so košarkaši kot za šalo izgubljali žoge, grešili mete, žoge pa so vedno znova pristale v rokah Turistov. Tretja četrtina, se je tak končala z rezultatom 25:50 v korist Turistov. Tekma je bila praktično odločena in na igrišču ni bilo več videti nobene prave energije in vzdušja. Tekma se je končala z rezultatom 33:58 za ekipo Turistice.

Nismo si ogledali ravno najbolj napete tekme, eden od sodnikov pa je tekmo komentiral kratko in jedrnato: "Katastrofa. To res ni bilo podobno košarki.”

FAMNIT : FPP (47:58)

Igro so s priborjeno žogo začeli košarkaši ekipe Famnit. Igra je bila umirjena, vse dokler ekipa Famnit-a ni prišla do prvih točk (najprej za 2 in nato za 3 točke). FPP-jevci seveda niso ostali dolžni in kmalu izenačili izid. Videli smo kar nekaj lepo odigranih napadov in metov na koš in fantje so se razigrali. Igra je postala bolj napeta in živahna. Prvo četrtino so tako kot začeli, končali Famnit-ovci z zadetkom za 3 točke in tako zapustili igrišče z rezultatom v svoj prid (16:12). V novih 8 minutah je bila igra precej živahna. Obe ekipi sta se športno borili, semafor pa je nalagal točke večinoma v prid Famnit-a. Fpp-jevci so nasprotnikom skoraj brez težav sledili in v odmor odšli le s tremi točkami zaostanka (30:27).

Ko so se igralci po premoru podali v boj za nove točke in zmago, so prvi do točk v tretji četrtini prišli FPP jevci z ukradeno žogo in hitrim protinapadom. Prišlo je tudi do izenačena 32:32 in igra se je začela znova. Tokrat je tempo začela narekovati ekipa FPP, ki je v tem stilu tudi končala tretjo četrtino (36:45 za FPP). V zadnji četrtini tekme so se FPPjevci prebudili, zadeli nekaj trojk in pridobili na samozavesti. To energijo so obdržali vse do konca in kljub zaostanku na začetku tekme kasneje izenačili in na koncu povedli celo za 11 točk. Na koncu so se zmage in novih 2 točk veselili košarkaši ekipe FPP.

Zapisala: Mojca Volavšek