28 29 30 31
/ / / / / / /

Nove točke UOL zabeležile ekipe Tustice, Famnit 1 in Famnit 2

14.01.2015

V ponedeljek, 5. 1. 2015 so se na Srednji tehnični šoli Koper odvijale tekme 3. kroga Univerzitetne odbojkarske lige.  Tokrat so si nove točke priigrale ekipe Turistike, Famnita 1 in Famnita 2.

PEF : TUR  1:2 (28:26, 21:25, 16:18)

Kot prvi sta v boj za zmago na igrišče stopili ekipi PEF-a in Turistike. Prva točka je pripadla PEF-u. Na klopi Turistike se je že takoj po začetku tekme slišalo bučno spodbujanje soigralcev medtem, ko so  Pef-ovci imeli le eno menjavo. Ko je igra stekla v prid Turistov, ki so povedli že z 2:8 so Pef-ovci vzeli odmor in sklenili novo taktiko. Že takoj so nasprotnikom zabili točko.  Igra je stekla in obe ekipi sta se za nove točke borili v svojem slogu.  V nadaljevanju se je ekipa PEF-a  uspela približati nasprotnikom, kasneje je rezultat celo izenačila (15:15). Potem pa so PEF-ovci povedli s prednostjo štirih točk (22:18). Vendar uigrani Turisti jim niso ostali dolžni in jim do rezultata 22:22 niso pustili do nove točke. Ob vodstvu Turistov so Pef-ovci zahtevali odmor, ki pa se jim je kljub izredno izenačeni igri na koncu niza obrestoval z zmago 28:26. Drugi niz se je začel z vodstvom Turistov, ki so vodili do rezultata 3:8, nato pa so Pef-ovci prišli do svoje 4. točke in tako razbili rutino točk nasprotnikov. Po vodstvu Turistike 4:11 so Pef-ovci ponovno vzeli odmor. Verjetno je na njihovo le eno menjavo na klopi, taktika počitek, saj so v nizu zaporednih petih točk zmanjšali razliko. Turisti pa so nadaljevali v svojem slogu. Igra je tekla in pri 16:17 so Turisti vzeli odmor, počitek pa je obema ekipama zelo dobro del, saj sta ponovno igrali izredno izenačeno in zabijali točko po točko za vsako stran. Pri rezultatu 20:20 smo ponovno videli izenačenje in igra se kar ni in ni končala. Gledali smo tekmo dveh izredno enakovrednih ekip. Tako se je 2. niz končal z razliko štirih točk (21:25) v korist Turistov. Zaradi izenačenja po dveh nizih, smo spremljali še 3. niz, ki je določil končnega zmagovalca tekme. Kot pričakovano sta obe ekipi igrali na nož, na zmago in niz je bil ponovno zelo dolg in izenačen. Na koncu so se kljub izenačenju 14:14, 15:15, 16:16 zmage razveselili Turisti (16:18).

Anže Perčič, igralec PEF-a je tekmo komentiral tako: “Današnja tekma je bila zelo napeta. Nasprotniki so bili  boljši. ”

FPP : FAMNIT 1  0:2

Kot drugi bi se morali na igrišču pomeriti ekipi FPP-ja in FAMNIT-a 1. A zmaga je avtomatsko pripadla FAMNIT-u 1, saj nasprotna ekipa ni imela dovolj ženskih igralk, da bi bila tekma odigrana v skladu z odbojkarskimi pravili.

FAMNIT 2 : FVZ  2:0  (25:21, 25:18)

Kot zadnji pa sta svojo športno srečo in odbojkarske spretnosti na igrišču, preizkusili ekipi FAMNIT-a 2 in FVZ-ja. V 1. nizu je prva točka pripadla ekipi FVZ-ja, kasneje pa je FAMNIT 2 prevzel vodstvo z razliko štirih točk (11:7). A potem se je FVZ uspel približati  na razliko 3 točk (12:9). Ekipa FAMNIT-a 2 je vodila za 6 točk (16:10). V nadaljevanju je ekipa FAMNIT-a 2 prehitro popustila in FVZ-jevci so se jim precej hitro približali na le 2 točki zaostanka (19:17). Po premoru, ki ga je vzel FAMNIT 2 se je počitek obrestoval tudi FVZ-jevcem , ki so izenačili na 20:20 in kasneje tudi prevzeli vodstvo. Potrebno je omeniti čudovito vzdušje v dvorani. Ekipa FVZ je na tribuni imela skupino glasnih navijačev, ki so s svojimi vzkliki prispevali k športnemu vzdušju v dvorani. 1. niz se je končal z zmago FAMNIT-a 2 in rezultatom 25:21. V 2. nizu pa sta obe ekipi začeli z zelo izenačeno igro. Ekipi sta zabijali točko po točko, celo pri 18:18 je bil rezultat (še vedno) izenačen. Ko je ekipa FAMNIT-a končno povedla (21:17) so FVZ-jevci vzeli odmor in takoj za tem zabili novo točko. Kratek odmor jim je kot kaže koristil, a uigrani Famnitovci se niso predali in so zaključili v svojem slogu ter zmagali z rezultatom 25:18. Končni rezultat tekme je bil 2:0 za FAMNIT 2.

Ekipe so prikazale odlično igro, ki je bila napeta do samega konca, zato je bilo težko določiti zmagovalca. Videli smo veliko izenačenj, zabitih žog in močnih servisov. Lahko bi rekli, da so igralci vseh ekip poskrbeli za odlično dramatično dogajanje na igrišču.