30
/ / / / / / /

FPP1 z novimi točkami ostaja na prvem mestu, veterani zabeležili prvo zmago

19.12.2014

V četrtek 18.12.2014 smo v telovadnici Srednje tehnične šole ponovno lahko spremljali tekme univerzitetne futsal lige.  Nove točke so tokrat osvojile ekipa Feniksa, Turistice veterani in FPP1.

TUR:FENIKS (1:2)

Prva tekma učeraj se je odvila med dvema izredno dobro pripravljenima ekipama in sicer med ekipo Turistice in Feniksa. Feniksovci so začeli malce bolj uigrano in že v drugi minuti tekme smo z njihove strani videl prvi poskus strela na gol. Vendar se je odlični Rok Veber dobro izkazal in le-tega preprečil. Že v četrti minuti so Feniksovci znova napadli in z odlično akcijo prišli do sijajnega prvega zadetka za 0:1. Že takoj v naslednjem napadu so se prebudili Turisti in z uigrano akcijo poskusili priti do zadetka, vendar jih je tudi na drugi strani pričakal odlično razpoloženi vratar (Erik Kocjan), ki je strel ubranil. Obe ekipi sta bili odlično pripravljeni in sta na klopi imeli kar nekaj mož za menjavo. Vse to je narekovalo tempo in vzdušje v igri. Čeprav so Turisti zaigrali kar nekaj odličnih akcij, jih je vedno znova zatrtl odlični vratar nasprotne ekipe. Lahko bi rekli, da so turisti imeli precej smole pri strelih na gol, saj so k ne-zadetkom botrovale tudi vratnice. Pokazali so ogromno lepih akcij, ki pa jim jih ni uspelo realizirati. Ekipi sta polčas končali z rezultatom 0:1 za ekipo FENIKS.

Takoj po sodnikovem žvižgu in začetku drugega polčasa sta obe ekipi začeli na polno. Oboji so si želeli zadetka in zmage.  Tudi s klopi je bilo slišati vse več vpitja in spodbudnih besed soigralcem. Vnovični zadetek smo videli šele v 31. minuti tekme. Po odlični akciji so do zadetka ponovno prišli študentje Feniksa in tako povečali svojo prednost na 0:2. Napetost se je začela povečevati in  energija in vpitje so prevzeli dvorano. Že v naslednji minuti, pa so Turisti z eno svojih akcij prav tako prišli do zadetka (Fili; 32’). V obeh ekipah je bilo začutiti napetost in oboji so začeli izgubljati žoge in delati napake. To je botrovalu k temu, da do konca tekme nismo več videli zadetkov in tekma se je končala z izidom 1:2 za FENIKS.
Ogledali smo si res odlično tekmo, dveh izrednih ekip.

TUR V : FVZ (6:4)

Naslednja tekma nam je postregla z več zadetki in z odličnim preobratom sredi igre. Namreč po vodstvu FVZ-ja z že 0:4, so Veterani zbrali moči in prikazali odlično predstavo.

Tekma se je začela precej umirjeno in FVZ-jevci so že v drugi minuti prišli do zadetka. Do 16  minute so le-ti, lahko bi rekli precej lahko prišli še do treh zadetkov (10’, 15’ in 16’). Do dveh zadetkov so FVZ-jevci prišli preko prostih strelov, saj so Veterani naredili precej prekrškov nad nasprotniki. Tudi Veterani so imeli kar nekaj priložnosti za zadetke, ki pa jim jih je nasprotni vratar vedno znova ubranil. V zadnji minuti polčasa pa je z natančnim strelom Baumgartnerja (TUR V) z velike razdalje Turistica prvič zadela in ekipi sta v odmor odčli z razliko treh golov v korist FVZ (1:4). Odmor je koristil predvsem Veteranom Turistice, saj so v šestih minutah 2. polčasa zadeli kar 2x (obakrat Baumgartner; 3:4).  V 34. minuti pa je prišlo do izenačenja na tekmi (Baumgartner). FVZ-jevci so se izgleda ušteli nad nasprotniki. Igrali so precej bolj zmedeno in samo še z glavo skozi zid. Čeprav so imeli še nekaj priložnosti za zadetek, žoga le ni končala v mreži nasprotnikov. V 35. minuti tekme je ekipa TUR V na krilih Baumgartnerja prišla do vodstva (5:4). Dve minuti pred koncem pa je zaradi akumuliranih prekrškov FVZ-jevcev ekipi TUR V pripadel prosti strel in z zadetkom (ponovno) Baumgartnerja so Veterani povečali svojo prednost na 6:4. Do konca tekme nismo več videli zadetkov in tekma se je končala z zmago Veteranov in prednostjo dveh zadetkov.

Patricij Omar, član ekipe TUR V je po tekmi dejal: “Tekma je bila napeta. V prvem polčasu smo taktično prepustili, da se nasprotnik razigra. Nato pa je Baumgartner stopil na sceno in obrnil izizd ter s svojimi šestimi zadetki ovekovečil prvo zmago v letošnji sezoni, ki jo posvečamo vsem svojim zvestim navijačem.”

FPP2:FPP1 ( 2:6)

Kot zadnji so na parket stopili nogometaši iste fakultete in sicer ekipa FPP2 in FPP1. Oboji so igrali na nož in velikokrat poskusili s streli na gol. Prvi polčas nam ni pokazal posebnih akcij, prav tako smo bili priča le enemu zadetku (Humar (FPP1) 15’).

Že v prvi minuti drugega polčasaso člani ekipe FPP1 ponovno zadeli (Cakič) in tako svojo prednost povečali na 0:2. Prebudili so se tudi nasprotniki in v 24. minuti tekme zabili svoj prvi gol za rezultat 1:2 (Peršič, FPP2). Ekipi FPP2 so očitno pohajale moči in motivacija, saj so se nogometaši FPP1 kar nekajkrat znašli 1 na ena ali 2 na ena pred nasprotnikovim golmanom. Zelinčevič(FPP1) je v 32. minuti tekme zabil za FPP1 (1:3). Rešetar pa je z sijajno akcijo zabil še drugi zadetek za FPP 2. Rezultat na semaforju je v 33.minuti tekme tako kazal 2:3 za FPP1. Igra je postajala vedno bolj zmedena in FPP1 so zadeli še dvakrat (37’, 38’). Zadnji dve minuti nam nista postregli z zadetki in tekma se je končala z zmago ekipe FPP1 (2:6).

Zapisala: Mojca Volavšek