30
/ / / / / / /

Turisti in FPP-jevci zabeležili novo zmago

10.12.2014

V ponedeljek, 8. 12. 2014 sta se na Srednji tehnični šoli Koper odvijali tekmi univerzitetne košarkarske lige. Tokrat sta  zmagi pripadli ekipama TURISTIKE in FPP-ja.

TUR : FM (66:41)

Fantje so bili že zelo nestrpni in so želeli čim prej začeti z igro.V 1. četrtini sta prvi 2 točki za rezultat 2:0 pripadli ekipi Turistike. Že v samem začetku so bili dobro razpoloženi, saj je bila igra zelo napeta.  V prvih minutah tekme so fantje pokazali iz kakšnega testa so, saj smo na obeh straneh videli met za 3 točke. Pri ekipi Turistov je bil za met zaslužen igralec s številko 6, Paska Matic. Pri FM-ju pa je met uspel igralcu s številko 5, Andreju Volku. V 5. minuti tekme je bil rezultat 9:5 za ekipo Turistike. V 6. minuti tekme sta sodnika prisodila 2 prosta meta za Turiste, katera sta bila tudi uspešna. Prva četrtina se je končala z rezultatom 16:9 v prid Turistov. V 2. četrtini je žoga najprej pripadla ekipi FM-ja. Že po 39 sekundah smo videli 2 prosta meta, ki sta pripadla ekipi FM. Obakrat je uspešno spravil žogo v koš igralec s številko 5, Andrej Volk. Tako je bil rezultat 18:9 za Turistiko. Ekipa FM-ja se nikakor ni mogla ločiti od prostih metov, saj sta jim sodnika kmalu prisodila novega. Tokrat je poskušal žogo v koš spraviti igralec s številko 13, Jani Fortuna, ki je bil obakrat uspešen. V 5. minuti 2. četrtine je bil rezultat 32:16 za Turiste. Igra je bila zelo borbena, obe ekipi sta si želeli zmage. Ob koncu 2. četrtine so fantje odšli na krajši odmor z razliko 11ih točk (34:23). V 3. četrtini so postajali fantje vse bolj nestrpni, saj so vedeli, da se z vsako pretečeno minuto tekma vse bolj bliža h koncu. V 6. minuti tekme je bil rezultat 46:27 za Turistiko. V zadnjih sekundah te četrtine (do konca so bile le še 3 sekunde) je igralec s številko 5, Andrej Volk z lepim metom na koš ekipi FM-ja priigral 3 nove točke. Po končani 3. četrtini je bil rezultat 48:31 v prid Turistov. Po 1 minuti in 13ih sekundah igre v 4. četrtini je bila razlika med ekipama 18 točk (50:32) za Turiste. Bolj kot so se sekunde odštevale, bolj je postajalo napeto na parketu. Vendar fantje so igrali v timskem duhu in tako so tudi zaključili tekmo. Zmaga je z razliko 25ih točk (66:41) pripadla fantom iz Turistike.

Po tekmi je nekaj besed spregovoril igralec zmagovalne ekipe (TUR), Matija Kosmač:”Bi rekel lahka zmaga, mogoče nepričakovana. Ampak na koncu se je izkazalo, da smo s 60 ali pa s 70% moči z lahkoto odpravili nasprotnike s tem, da smo pogrešali dva naša najboljša igralca, ki sta trenutno poškodovana. Odkrito lahko povem, da napadamo naslov (smeh)”.

FPP : FHŠ (66:31)

Kot drugi so se na parketu pomerili fantje iz ekipe FHŠ-ja in FPP-ja. Tekma se je začela z manjšo zamudo, saj so igralci FPP-ja potrebovali nekaj časa, da so sestavili ekipo. V začetku 1. četrtine smo videli met za 3 točke za ekipo FPP. Za met je bil zaslužen igralec s številko 11, Frantar Tim. Igralci obeh ekip so bili uigrani in med njimi ni bilo prisotne nobene napetosti. v 4. minuti sta sodnika ekipi FPP prisodila 2 prosta meta, uspešno je bil zadet eden. Igra FPP-ja je bila zelo usklajena, kmalu so vodili z razliko 10ih točk (12:2). Omeniti je potrebno, da je bilo prekinitev zelo malo, kar dokazuje, da so fantje res igrali natančno. Ob koncu 1.  četrtine je bil rezultat 18:11 v korist fantov iz FPP-ja. Po hitrem in kratkem premoru je sledila 2. četrtina tekme. V 1. minuti pri obeh ekipah  ni bilo zadetkov. Takoj v začetku 2. minute pa smo videli met za 2 točki za FPP (20:11). Pohvaliti pa je potrebno igralca FPP-ja, ki je s hitrim protinapadom zadel čisti koš in s tem svoji ekipi  priigral 2 novi točki (22:11). Na polovici 2. četrtine FHŠ še ni uspel dati nobene točke, in je do tedaj ohranil rezultat iz konca 1. četrtine. FPP se je zelo razigral in med ekipama je nastala kar precejšnja razlika, torej 16 točk (29:13). Fantje so na odmor odšli z  rezultatom 31:15 v prid FPP-ja. V 3. četrtini sta prvi 2 točki pripadli ekipi FPP.V nadaljevanju tekme smo videli veliko prekinitev zaradi menjav in prekrškov. Pri ekipi FPP-ja gre zelo pohvaliti letošnjo novo okrepitev, igralca s številko 15, Tadeja Cerkvenika, saj se je zelo dobro izkazal. Za svojo ekipo je uspel dobiti kar precej točk. V zadnjih sekundah te četrtine so FPP-jevci igro umirili in četrtina se je končala z razliko 20ih točk in rezultatom 42:22 za FPP. V zadnji četrtini so FPP-jevci že tiho upali na zmago. Fantje iz ekipe FHŠ-ja se niso predali in so do konca tekme igrali pravo košarko, takšno kot se spodobi. V 3. minuti je bil rezultat 45:27 za FPP. FHŠ se je želel približati nasprotnikom, a se je kasneje igra spremenila, saj so fantje iz ekipe FPP igro umirili in napadi so postajali bolj počasni. V zadnjih sekundah so se FPP-jevci že veselili zmage (66:31).

Igralec FPP-ja, Cerkvenik Tadej je po tekmi dejal: “Dobra tekma, zanimiva tekma. Vendar upam, da bo bila s kakšno ekipo malo bolj resna tekma”.

Zapisali: Mojca Volavšek in Valentina Baznik