28 29 30 31
/ / / / / / /

Odbojkaši odigrali 2. krog univerzitetne lige

03.12.2014

V ponedeljek, 1. decembra 2014 so se na Srednji tehniški šoli Koper odvijale tekme 2. kroga Univerzitetne odbojkarske lige. Nove točke so zabeležile ekipe Turistike, PEF-a in FAMNIT- a 2.

TUR : FVZ 2:0 (25:0, 25:0)
Kot prvi bi se morali na igrišču srečati ekipi TUR in FVZ, a se ekipa FVZ-ja zaradi težav s formiranjem ekipe in poškodbami tekme ni udeležila, zato je zmaga z 2:0 avtomatsko pripadla ekipi ekipi TURISTICE.

PEF : FPP 2:1 (11:25, 25:13, 15:2)

Kot drugi sta na parket stopili ekipi PEF-a in FPP-ja. Po začetku igre je prva točka pripadla ekipi FPP, za rezultat 0:1. Vendar PEF-ovci so bili že v samem začetku zelo športno razpoloženi in so rezultat takoj izenačili. V nadaljevanju jim je za malenkost padla motivacija in FPP je s kar nekaj zaporednimi točkami povečal razliko na 2:5. Omeniti moramo, da je ekipa PEF-a igrala brez kapetanke Anastassie Kaliada (poškodovana) in z zelo okrnjeno ekipo, kar se je seveda takoj opazilo tudi pri rezultatu. Vendar pedagogi se niso predali. Kasneje so vzeli timeout in slišali smo nekaj spodbudnih besed za nadaljnjo igro iz ust Anžeta Perčiča in Sanje Đukić. FPP je vodil z razliko 8 točk (5:13), nato je spet sledil timeout za pedagoge, saj so očitno še potrebovali nekaj dodatnih spodbudnih besed. V nadaljevanju je PEF s svojo zbrano igro uspel dobiti 2 zaporedni točki za rezultat 7:16. Po rezultatu 9:18 je FPP vodil za celih 9 točk. Naslednja točka je pripadla PEF-u (10:19), a FPP je uspel razliko povečati še za eno točko (10:20). Do konca prvega niza je ekipo FPP-ja ločilo le še 5 točk, katere so tudi brez težav dobili. Ekipi sta na krajši odmor odšli z rezultatom 11:25 v korist ekipe FPP. V drugem nizu je prva točka pripadla FPP-ju, vendar PEF je takoj izenačil in sledile so še 3 nove točke za rezultat 4:1. Zgleda, da so se pedagogi končno prebudili in pokazali svojo pravo igro. Po kar nekaj servisih je bila razlika v rezultatu 8 točk za PEF (9:1). Po takšni razliki je ekipa FPP vzela timeout, saj je bil preobrat po 1. nizu res neverjeten. Po minuti odmora je FPP takoj prišel do druge točke, ravno tako pa je PEF-u uspelo zvišati rezultat na 12:2. Kasneje je bil rezultat 13:5 za PEF, kar je ekipo FPP-ja malo zaskrbelo, saj je vse kazalo, da bo 3. niz tisti, ki bo odločal o končnem zmagovalcu tekme. Kmalu je bil rezultat 20:10 za PEF. Ob koncu 2. niza se je napoved, da bo o končnem zmagovalcu odločal 3. niz uresničila. Prišli smo do izenačenja obeh ekip. Drugi niz se je zaključil z rezultatom 25:13 v korist ekipe PEF. V 3. nizu je postalo vzdušje vse bolj napeto. Čutiti je bilo, da si ekipa PEFa močno želi zmage. Na klop pefovcev je prišla tudi poškodovana kapetanka, ki je glasno spodbujala svojo ekipo. Po nekaj servisih je bil rezultat 10:0 za PEF. V nadaljevanju je FPP uspel priti do točke, PEF pa sta do zmage ločili le še dve točki (13:1). Po končanem 3. nizu je bil rezultat 15:2 za PEF, tako smo dobili tudi končnega zmagovalca. To je z rezultatom 2:1 postala ekipa PEF-a.

Alex Konig, igralec iz ekipe FPP je po tekmi povedal:”Kazalo je, da se je cela ekipa ujela, kar je potrdil rezultat 1. niza. V naslednjih dveh nizih smo izgubili nadzor nad igro in nismo več imeli ritma, zato smo tudi izgubili.”

FAMNIT 1 : FAMNIT 2 0:2  (22:25, 16:25)

Tretja tekma je potekala med ekipama iste fakultete, FAMNIT1 in FAMNIT2. Igralci obeh ekip so bili v velikem pričakovanju kako se bo odvila tekma, saj je bolj vznemirljivo za nasprotnika sočasno imeti sošolce in igralce. V začetku tekme sta prvi dve točki pripadli ekipi FAMNITA 1 in s tem je bil rezultat 1:0. Kmalu je bil rezultat 4:3 za FAMNIT 1. Na obeh straneh so bili igralci zelo dobro razpoloženi, igrali so zelo aktivno. FAMNIT 2 je zaostajal za 3 točke za nasprotnikom 8:5. Med igro sta obe ekipi dobili nekaj točk, vmesni rezultat je bil 12:10 za FAMNIT 1, a FAMNIT 2 je uspel rezultat izenačiti na 12:12 in tudi prevzeti vodstvo z rezultatom 13:14. nato je bil rezultat zopet izenačen (14:14). Kasneje je spet povedel FAMNIT 1 in zopet je prišlo do izenačenje pri rezultatu 17:17. Lahko bi rekli, da je bil boj med ekipama zelo izenačen. FAMNIT 2 je povedel na razliko dveh točk (19:21). Slednji so prišli še do dveh novih točk (19:23) in tako sta FAMNIT 2 do zmage ločili le še dve točki. Ob koncu 1. niza je bil rezultat 22:25 za FAMNIT 2. V drugem nizu je takoj povedel FAMNIT 2 z 0:1, kasneje je bil rezultat 2:6 za FAMNIT 2. Slednji so skušali ubraniti rezultat iz 1. niza in po končanem 2. nizu priti do zmage. Pri rezultatu 3:10 in razliki 7 točk je bil FAMNIT 1 primoran vzeti timeout in spodbuditi svoje igralce za nadaljnjo igro. FAMNIT 2 je povedel z razliko 8 točk (5:13), kasneje z razliko 12 točk (7:19). FAMNIT 2 so do zmage ločile le še 3 točke (9:22). Drugi niz se je končal z rezultatom 16:25 v korist FAMNIT-a 2, ki je postal tudi končno zmagovalec tekme z rezultatom 0:2.

Zapisala: Valentina Baznik