27 28 29 30 31
/ / / / / / /

Nogometaši prikazali agresivno igro in skupaj zatresli kar 29 golov

29.11.2014

V četrtek, 27. novembra 2014, so na parketu Srednje tehnične šole v Kopru svoje moči med seboj zopet pomerili igralci Univerzitetne futsal lige. Do zmage in novih točk so zopet prišle ekipe FPP 1, FPP 2 in PEF.

FVZ : FPP 1 (0:11)

Prva tekma se je odvijala med ekipama FVZ in FPP 1. Ekipi sta bili precej razigrani, žoga pa je bila večino časa v lasti ekipe FPP 1, ki so imeli kar nekaj priložnosti za strel, a vratar FVZ-ja, Matic Mele žoge ni tako zlahka spustil za svoj hrbet. V 10. minuti smo končno dočakali prvi gol na tekmi in vodstvo FPP 1 za 0:1. Za gol je bil zaslužen igralec s številko 5, Miha Sajinčič. Ekipi FPP-ja 1 je to kot je izgledalo dalo zagon in moč, saj so takoj z razigranima akcijama priigrali še dva zadetka za rezultat 0:3. Drugi gol je v 11. minuti zadel igralec s številko 9, Erik Humar, še tretjič pa je žogo v gol spravil igralec s številko 5, Miha Sajinčič. Obramba FVZ-ja je bila precej luknjasta, saj so nogometaši FPP-ja 1 prelahko prišli do zadetkov. Še dobro, da so v vratih imeli dokaj razpoloženega vratarja, ki je ubranil precej čistih strelov. V 17. minuti je igralec FVZ-ja, Žan Roškarič zaradi nešportne poteze dobil rumeni karton, kar pa je s prostim strelom, ki je pripadel ekipi FPP 1 takoj izkoristil Darko Regojevič in z zadetkom povečal vodstvo na 0:4. V 19. minuti je imel Darko Regojevič zopet priložnost za nov zadetek, saj je sodnik zopet prisodil prosti strel za FPP 1, vendar je Regojevič zaradi podaje in ne strela na gol dobil rumeni karton in žoga je tako pripadla ekipi FVZ-ja. Tudi v zadnji minuti je bila žoga več v lasti ekipe FPP 1, tako so igralci odšli na premor z rezultatom 0:4. V 2. polčasu sta ekipi začeli z borbeno igro, predvsem igralci FVZ-ja, saj so si močno želeli prvega zadetka. Uigrana ekipa FPP 1 nasprotnikom skoraj ni pustila do žoge. v 26. minuti je za FPP 1 ponovno zadel Regojevič (0:5). v 28. minuti so FFP-jevci 1 zaradi že storjenih 5 akumuliranih prekrškov dobili priložnost za prosti strel, ki ga je streljal Erik Humar, vendar se je žoga odbila v vratnico. FPP - jevci 1 so v 30. minuti ponovno zadeli (Matej Skok), za rezultat 0:6. Z željo po še večji prednosti so v 31. minuti ponovno zadeli (0:7). Za gol je bil zaslužen Jan Juvančič, ki je s strelom iz 11-ih metrov presenetil vratarja. V naslednjih dveh napadih so FVZ-jevci zaradi neprevidnosti izgubili žogo, kar pa so odlično razpoloženi FPP 1 seveda s pridom izkoristili in zabili še dva gola (0:9). V 37. minuti je Sajinčič ponovno zatresel mrežo FVZ-ja za 0:10. S tolikšno razliko so FVZ-jevci malce izgubili voljo in  energijo ter tako pozabili na strele na gol, kot tudi na obrambo. FPP-jevci so bili še naprej zelo razigrani in so v 38. minuti zabili še en gol za končni rezultat tekme 0:11.

Darko Regojevič, kapetan  ekipe FPP 1 je po tekmi povedal: “Imeli smo dober večer, pozna se, da nekateri fantje trenirajo nogomet in da se proti za odtenek slabšim nasprotnikom, da s tako močno ekipo zlahka zmagati.”

FM 1 : FPP 2 (5:8)

Druga tekma je potekala med ekipama FM 1 in FPP 2. Ekipa FM 1 je bila številčno v precej visoki prednosti, saj je štela kar 10 igralcev. Obe ekipi sta tekmo začeli borbeno in z obeh klopi so se slišale spodbude soigralcev. Vratar FM 1, Tomaž Gombač se je dvakrat odlično odrezal in ubranil 2 čista strela na svoj gol. V 8. minuti tekme so z izredno lepo akcijo FM- jevci pretentali obrambo ekipe FPP 2, vendar so preslabo zaključili in žoga je ob strelu končala za golom. Tudi Jure Fesel (vratar FPP 2) se je v vratih odlično znašel in ubranil kar nekaj strelov. V 11. minuti pa ga je s strelom vseeno premagal Darko Lujič in poslal žogo za njegov hrbet. V 12. minuti so na postavljeno obrambo FPP-jevci prišli do prostega strela, ki pa ga je Tomaž Perič ob podaji zadel za izenačenje na 1:1. V 14. minuti je Alen Rešetar ob tretji podaji prerešetal mrežo in zabil za 1:2. Že v naslednjem napadu so FM-jevci izgubili žogo in hitri FPP-jevci so to izkoristili s protinapadom. Za gol je bil v 15. minuti zaslužen Marko Grlj. V 19. minuti je Lujič po prostem strelu ena na ena z vratarjem zabil gol za 2:3. Tako so fantje s tem rezultatom odšli na krajši odmor. V 2. polčasu je bilo zelo razburljivo. V 26. minuti je prišlo do krvavega obračuna v vratih ekipe FPP 2, saj se je njihov vratar poškodoval. Igra je bila v trenutku prekinjena. Poškodba je bila precej huda, zato so morali zamenjati vratarja. Hkrati pa je bil poškodovan vratar ekipe FPP 2 tudi izključen zaradi dveh rumenih kartonov, v 25. minuti je dobil še rdečega. Igra se je nadaljevala in v 29. minuti smo videli dobro akcijo ekipe FM 1, vendar niso uspeli premagati novega vratarja FPP 2. Po poškodbi vratarja se je igra nadaljevala v zelo napetem vzdušju, saj so si rumeni kartoni kar sledili. V 34. minuti je vratar FPP 2 ubranil prosti strel nasprotnikov. V 36. minuti pa je mrežo FM 1 ponovno zatresel nogometaš FPP 2 in rezultat je pokazal prednost 3 zadetkov za FPP 2 (3:6). V nadaljevanju smo videli še dva gola za FM 1 ter dva gola za FPP 2  in tekma se je končala z zmago ekipe FPP 2 (5:8), ki se je kljub poškodbi vratarja uspešno borila do konca tekme.

TUR V : PEF (0:5)

V zadnji tekmi bi se morali pomeriti ekipa TUR V in PEF, vendar tekme ni bilo, saj se člani ekipe TUR V niso udeležili tekme. Tako je zmaga (0:5) avtomatsko pripadla ekipi PEF-a.

Lahko bi rekli, da fantje letos res presenečajo s svojo borbeno in agresivno igro, kjer brez prekrškov in rumenih, včasih tudi rdečih kartonov ne gre. Vendar vsak si želi zmage, zato je tudi to del igre.

Zapisala: Valentina Baznik