25 26 27 28 29 30
/ / / / / / /

Borbena igra v boj za prvo mesto popeljala FAMNIT in TURISTICO

25.03.2014

Včeraj sta bili na Srednji tehnični šoli Koper odigrani polfinalni tekmi Univerzitetne košarkarske lige. Vstop  v finale sta si z zmago  priborili ekipi FAMNITA in TURISTIKE.

FAMNIT : FHŠ  (75:46)

Ob 20:00 se je v dvorani pričela prva polfinalna tekma. Že v 1. četrtini so igralci obeh ekip pokazali svojo impulzivnost in željo po uvrstitivi v finale. Ekipa Famnit-a je že v prvih nekaj minutah dobila 4 foule, skupaj so jih po koncu prve četrtine imeli kar 6. Fantje so odšli na kratek premor z razliko 3 točk, v korist Famnita.  V 2. četrtini so se igralci Famnita zelo razigrali in nasprotnikom nikakor niso pustili, da bi spravili žogo v koš, saj so uspeli dati le 3 koše. Rezultat ob koncu te četrtine je bil 38:24. Ob začetku 2. polčasa je bila igra zelo napeta, igralci obeh ekip so bili zelo tekmovalno razpoloženi. Vendar FHŠ je tudi v tej četrtini težko prišel do košev in s tem tudi novih točk. Ob zaključku 3. četrtine je ekipa Famnita vodila z razliko 27 točk, torej 32:59. V zadnji četrtini je bila tekma že odločena, vendar moramo pohvaliti fante iz ekipe FHŠ, saj so se borili do zadnje stotinke na semaforju. Tekma se je končala z zmago Famnita z rezultatom 75:46.

Diego Celin, igralec Famnita je po tekmi dejal: “Igrali smo dobro, zelo skupinsko in to je tudi to, kar nas je privedlo do zmage. Upamo zdaj za finale, da bomo igrali še boljše.”

TUR : FM  (54:30)

Ob 21:30 sta na parket v dvorani stopili še drugi dve ekipi uvrščeni v polfinale. Srečanje se je pričelo z zelo agresivno igro FM-ja, ki so tudi povedli z rezultatom 0:3. Ekipa TUR se je uspela močno približati nasprotniku in tako je bil v 7. minuti srečanja rezultat 6:7. Nato pa se je FM s košem za 2 točki zopet malo oddaljil od TUR.  Ob koncu 1. četrtine je bil rezultat 6:9 za FM. V naslednji četrtini sta imeli obe ekipi zelo tesen rezultat, zato je bila tekma še toliko bolj napeta. V 5. minuti 2. četrtine je TUR z rezultatom 12:11 prevzela vodstvo in ga obdržala vse do konca te četrtine, ko je bil rezultat 24:15. V 2. polčasu smo spremljali zelo borbeno igro obeh ekip, videli smo veliko hitrih napadov. FM je pogumno poskušal zmanjšati razliko v točkah in tudi dohiteti ekipo TUR, vendar se fantje niso vdali. 3. četrtina se je končala z razliko 10 točk, z rezultatom 34:24. V zadnji četrtini  je TUR že krepko prevzela vodstvo. Zato tako v dvorani kot med igralci ni bilo čutiti napetega vzdušja. TUR pa se je močno razveselila zmage in tako vstopa v finale. Tekma se je končala z rezultatom 54:30.

Matija Kosmač, igralec TUR je povedal: “Videl se je pravi pristop ekipe, videlo se je da nas je bilo dovolj in da smo vsi zavzeto zaigrali v obrambi. Dobili smo 30 točk, čeprav v napadu ni steklo, vendar z dobro obrambo verjamem, da bomo tudi v finalu zmagali.”

Za prvo mesto se bosta med seboj pomerili ekipi FAMNIT in nTURISTICA, za tretje meste pa se bosta borili ekipi FM-ja in FHŠ-ja. Finale bo na sporedu 7.4.2014 v dvorani STŠ v Kopru.