/ / / / / / /

Nogometaši prikazali odlično igro

18.03.2014

TUR : PEF (2 : 4)

V dvorani STŠ Koper sta se 17.3.2014 odigrali tekmi Final four v futsalu. Prvo tekmo sta odigrali ekipi Turistice in Pef-a. Že pred tekmo je bilo moč čutit energijski naboj, napetost piko na i pa so tekmi dodali še navijači na tribunah. Tekmo so v 4. minuti povedli nogometaši Turistice s strelom Kumpreja za 1:0 za Turistico. Z zadetkom Blaža Rota (Pef) v 7. minuti so Pefo-ovci izenačili rezultat, v zadnji minuti polčasa pa so z zadetkom Blaža Brudarja odšli na odmor z golom prednosti (1 : 2). V drugem polčasu so se začele polniti tudi tribune, saj so nogometaši naslednje tekme čakali na konec, in vzdušje in napetost med ekipama, pa tudi med gledalci sta se le še stopnjevala. V 8. minuti drugega polčasa so nogometaši Turistice izenačili rezultat (2 : 2) (Tim Vodeb). Vendar so odlično razigrani nogometaši Pef-a zabili še dva gola (Brudar 36’, Rot 39’)  za končni rezultat tekme 2 : 4 in s tem uvrstitev v veliko finale in igro za prvo mesto 7. aprila. Turisti so bili tako nepričakovano poraženi in so s tem izgubili možnost za borbo za naslov futsal prvaka. Član ekipe Pef-a - Blaž Volarič je tekmo komentiral takole: “Mislim, da je to celo prvi finale za Pef in naš obštudijski cilj, da osvojimo to ligo, se uresničuje. Tako srčne predstave še nismo odigrali v vseh teh letih in če bomo tako srčni učitelji in vzgojitelji tudi v bodoče, bodo naši otroci super veseli. :) To zmago posvečamo prijatelju in soigralcu na tribuni Sandiju Zamanu, ki se je danes na ogrevanju žal poškodoval in ni mogel tekme odigrati z nami.”

FPP : FHŠ ( 3 : 5)

Druga tekma, ki je potekala med ekipama Fpp in Fhš, je prav tako postregla z borbenostjo s strani obeh ekip. Oboji so se borili brez predaha pa vendar se aktualni prvaki, nogometaši Fhš-ja, niso pustili zmesti in v drugi polčas odnesli prednost dveh zadetkov (1 : 3) (Fpp: Čauševič 13’ ; Fhš: Šegan 4’, 20’, Mikac 10’). V 21. in 26. minuti tekme so nogometaši Fhš-ja svojo prednost le še stopmnjevali in z goloma Šegana (21’) in Senčarja (26’) tako Fpp-jevce spravili na izid 1 : 5. Z borbenostjo, ekipnim duhom in željo po zmagi so nogometaši Fpp-ja nasprotnikom zabili še dva gola (Omerovič 27’ in Zelinčevič 37’), a žal je bilo za zmago proti uigrani ekipi Fhš-ja to premalo.

Darko Regojevič iz ekipe Fpp je bil na koncu vidno razočaran: “Škoda pač, ker nismo prišli v finale. Nasprotniki so bili na začetku malo bolj zbrani in so nam zabili 2 gola. Nas je ujela tista nervoza in smo prepozno začeli igrati. Čestitam nasprotniku.”

Za prvo mesto se bosta med seboj pomerili ekipi FHŠ-ja in PEF-a, za tretje mesto pa se bosta borili ekipi TUR-istice in FPP-ja. Finale bo na sporedu 7.4.2014 v STŠ v Koperu.