/ / / / / / /

Odbojkaši in odbojkašice zaključili prvi del tekmovanja

15.03.2014

UOL, 10. MAREC 2014

V ponedeljek 10. marca je v Srednji tehnični šoli Koper potekal 1. krog Univerzitetne odbojkarske lige, v kateri sodelujejo 4 ekipe. Prve točke v letošnji sezone sta osvojili ekipi PEF-a in FAMNIT-a.

PEF : TUR  3:0 ( 25:16, 25:15, 25.16)

Ob 20:00 sta na igrišče stopili ekipi Pef-a in Turistike. Po pisku sodnice se je tekma začela. Ekipa PEF-a je v 1. nizu povedla in vodstvo obdržala do konca niza. Nato pa so se igralci ekipe Turistike razigrali in tako v začetku 2. niza tudi povedli. Igra je bila zelo napeta, zato smo jo vsi v dvorani pozorno spremljali in nestrpno čakali na zmagovalca te prve tekme. Po 3. nizu se je tekma končala v prid PEF-a z rezultatom 3:0.

FAMNIT : FVZ  3:0 (25:22, 25:15, 25:12)

Ob 21:30 pa smo spremljali še drugo tekmo ponedeljkovega večera. Za zmago sta se pomerili lanskoletni zmagovalci FAMNIT in ekipa FVZ-ja. Opazilo se je, da so igralci FAMNIT-a že igrali skupaj, saj je bila njihova igra usklajena. V prvem nizu so bolje začeli FAMNIT-ovci, vendar pa se ekipa FVZ-ja ni predala in je iz minute v minuto vstrajno zmanjševala razliko. Na koncu pa je bila sreča na strani nasprotnikov, ki so prvi niz dobili z rezultatom 25:22. V nadaljevanju tekme, se je pokazala zbranost in usklajenost igralcev FAMNIT-a, ki je tudi preostala dva niza uspešno pripeljala do konca in tako zmagala z rezultatom 3:0.

UOL, 11. MAREC 2014

V torek, 11. marca je potekal 2. krog Univerzitetne odbojkarske lige. Naj omenimo, da nas je obiskala tudi ekipa ŠKL-ja, zato je bilo v dvorani res pravo športno vzdušje. Nove točke so tudi tokrat pripadle ekipama FAMNIT-a in PEF-a.

TUR : FAMNIT 0:3 (22:25, 14:25, 15:25)

Prva tekma se je pričela in ekipa Famnit-a je povedla že v samem začetku. Vmesni rezultat igre v 1. nizu je bil 6:16. Le ta pa se je končal z zelo majhno razliko 3 točk, torej 22:25, saj se je TUR zbrala in pokazala svojo borbeno igro in dober timski duh. Po 2. nizu je bil rezultat 14:25 v korist Famnit-a. Vendar igralci ekipe TUR se niso tako hitro vdali, saj so tudi v 3. nizu igrali zelo požrtvovalno. Poskrbeli so za dinamično in sproščeno igro, zato jih je bilo prijetno gledat. Po končanem 3. nizu je bil rezultat 15:25, tekma pa je dobila zmagovalca, to je bila ekipa Famnit-a.

PEF : FVZ  3:1 (25:14, 14:25, 25:21, 25:23)

Ob 21:30 uri pa sta na igrišče stopili ekipi PEF-a in FVZ-ja. V 1. nizu je povedla ekipa PEF-a in vodstvo obdržala do konca tega niza. V 2. nizu jim je koncentracija malo padla, zato jih je z razliko 11 točk premagala ekipa FVZ-ja. V 3. nizu so se PEF-ovci zopet zbrali in pokazali dobro igro. Tako se je 3. niz končal v njihovo korist z rezultatom 25:21. V nadaljevanju pa smo spremljali še 4. niz tekme, kjer je prva točka pripadla PEF-ovcem. nato pa jih je FVZ dohitel prevzel vodstvo, kasneje pa je bil rezultat zopet izenačen na 9:9. Potem je povedla ekipa FVZ-ja, kasneje pa smo spet dobili izenačenje obeh pri 11-ih točkah. Točke so se kar nekaj časa izmenjavale, skozi cel niz je bila razlika v točkah zelo majhna, kar se je pokazalo tudi v končnem rezultatu tega niza, ki se je končala z razliko 2 točk. Zmaga je z rezultatom 3:1 pripadla ekipi PEF-a.

UOL, 12. MAREC 2014

V sredo, 12. marca pa so ekipe odigrale še tekmi 3. kroga Univerzitetne odbojkarske lige. Nove točke sta si priigrali ekipi PEF-a in Turistike.

FAMNIT : PEF 1:3 (18:25, 25:23, 17:25, 15:25)

Tokrat sta se med seboj pomerili ekipa lanskoletnih zmagovalcev FAMNIT in še letos  neporažena ekipa PEF. V 1. nizu je vodila ekipa PEF-a, igra je bila zelo suverena. Igralci so pokazali svoj športen duh, saj so se borili prav za vsako točko. V 2. nizu je PEF krepko povedel, vendar se Famnit ni predal, saj jih je ulovil pri izenačenju 10:10 in tudi povedel. Famnit-ovci so uspeli prednost obdržati do konca 2.niza, ki se je končal z rezultatom 25.23. V začetku 3.niza je povedel PEF z 0:7 in uspel to prednost tudi obdržati. Tako se je 3. niz končal z rezultatom 17:25. V 4. nizu je zopet povedel PEF z rezultatom 0:5. Z njihovo dobro igro jim je uspelo zmagati, končni rezultat tekme je bil 1:3.

FVZ : TUR  1:3 (23:25, 17:25, 25:21, 20:25)

V zadnji tekmi 3. kroga sta se med seboj pomerili ekipi FVZ-ja in Turistike. V 1. nizu je povedel FVZ, nato pa je pri rezultatu 20:21 TUR prišla do prvega vodstva. Kasneje pa je zopet povedel FVZ. Proti koncu 1. niza je prišlo do izenačenja na 23:23, vendar zmagala je TUR z razliko 2 točk. V 2. nizu je bil rezultat zelo tesen, ekipa TUR je vodila z majhno razliko, ki pa jo je z vsakim novim servisom povečevala. Pri rezultatu 10:13 je FVZ zopet prišel do nove točke. Nato pa je ekipa TUR zaporedoma dobila 3 točke in tako se je niz končal z razliko 8 točk v prid TUR. V 3. nizu je visoko vodila ekipa TUR, kljub velikemu zaostanku, se FVZ-jevci niso predali. Z vztrajno in dobro igro jim je uspelo uloviti nasprotno ekipo, prevzeti prednosti in na koncu tudi zmagati niz z rezultatom 25:21. V zadnjem nizu je bila igra zelo napeta, ekipi sta si izmenjavali točke. Opaziti je bilo, da sta obe ekipi želeli zmagati in sta tako pokazali veliko borbenost. Na koncu je ekipa TUR-istike uspela premagati FVZ-jevce in tako zabeležila prvo zmago.

Po končani tridnevni borbi smo za komentarje povprašali odbojkaše iz posamezne sodelujoče ekipe, ki so na kratko strnili vtis prvih letošnjih odbojkaških tekem v študentski ligi.

“Rabili smo tri dni, da smo se do potankosti ujeli, ampak tretji dan nam  je končno uspelo. Z izvrstno ekipno igro in velikim ekipnim duhom smo dokazali, da zmoremo in si tako priborili zmago nad FVZ.” (Martin Fili - Turistica)

“Danes je bila res odlično odigrana tekma, prav tako v ponedeljek in v torek. Borili smo se vse tri dni proti vsem ekipam, ampak seveda, najboljši so zmagali.” (Anastassia Kaliada - PEF)

“Glede na to, da je turnir trajal tri dni smo bili na tretji tekmi že precej utrujeni. Vseeno menim, da ekipa Famnita zmore pokazati več in na prihodnjih tekmah smo definitivno favoriti.” (Doris Puketa - Famnit)

“Glede na to, da se nismo posebej pripravljali in trenirali, nam je na začetku šlo vseeno dobro. Manjka nam še malo uigranosti in upamo, da bomo na Final four turnirju prikazali boljšo igro.” (Eka Homovec - FVZ)

Final four UOL bo potekal 31.3.2014 v STŠ-ju. Pridi in navijaj za svoje favorite.