30
/ / / / / / /

GEPŠ zmago podaril FAMITU, TUR osvojila nove točke

12.02.2014

10. februarja je na Srednji tehnični šoli Koper potekal 7. krog Univerzitetne košarkarske lige. Prva tekma bi morala biti odigrana med ekipo Famnita in GEPŠ-a, vendar se srednješolci niso udeležili srečanja in tako smo na parketu spremljali le drugo tekmo med ekipama FM-ja in Turistike. Nove točke je usvojila Turistika.

FAMNIT : GEPŠ   (20:0)

Ob 20:00 bi morali v dvorani zaslišati sodnikov pisk za začetek tekme. Vendar se fantje iz ekipe GEPŠ-a srečanja niso udeležili. Tako so se zmage veselili fantje iz ekipe Famnita.

FM : TUR  (40:48)

Ob 21:30 uri so fantje stopili na parket in tekma se je pričela. Prvi koš in s tem tudi vodstvo je pripadlo ekipi FM-ja. Naj omenimo, da so fantje FM-ja današnjo tekmo prvič odigrali z novim zunanjim igralcem. S svojim košarkarskim znanjem  jim je na pomoč priskočil igralec, ki nosi dres s številko 12, Jaka Rožac. Za prvi koš, ki smo ga videli v samem začetku tekme je bil zaslužen igralec s številko 16, Izet Kumalič. Tako se je 1. četrtina v prvem polčasu po zelo napeti in požrtvovalni igri končala z zelo majhno razliko 2 točk, in sicer rezultat je bil 10:12 v korist ekipe Turistike. Igra se je nadaljevala, fantje so postajali vse bolj razigrani. Turistika si je povečala prednost, zato so jih nasprotniki želeli dohiteti. Prvi polčas se je končal z vodstvom Turistike 20:27. V drugem polčasu smo zopet spremljali zelo napeto igro. Turistika je svojo prednost še povečevala, fantje iz ekipe FM-ja pa so se zelo trudili, da bi znižali razliko v koših in se približali rezultatu nasprotnikov. Tretja četrtina se je končala z rezultatom 24:42 v korist Turistike.  V zadnji čertrtini je bilo v dvorani čutiti močan pritisk med igralci FM-ja saj so bili odločeni, da se ne bodo kar tako predali. S svojo borbeno igro jim je uspelo zmanjšati zaostanek in tako je bil končni rezultat 40:48.  Zmage se je razveselila ekipa Turistike.

Martin  Fili iz ekipe TUR je tekmo komentiral tako: “ Rad bi pohvalil svojo ekipo, prevladal je timski duh. Se vidimo v polfinalu.”