30
/ / / / / / /

FAMNIT prevzel vodstvo v UKL

30.01.2014

V sredo, 29. januarja bi morali biti na Srednji tehnični šoli Koper odigrani dve tekmi Univerzitetne košarkarske lige. Prva tekma je potekala med ekipama FAMNITA in TUR, druga pa bi morala biti odigrana med ekipama FM-ja in GEPŠ-a.Vendar  je bila zaradi neudeležbe GEPŠ-a odigrana le prva. Zmaga je tako pripadla ekipama Famnita in FM-ja.

FAMNIT : TUR    (53:34)

Ob 20:00 se je v dvorani zaslišalo piskanje sodnikov. Tako se je tekma na parketu začela. Povedla je ekipa Famnita, za prvi 2 točki je bil zaslužen igralec  s številko 17, natančneje B. Lazič. Rezultat ob koncu 1. četrtine je bil 11:6 za ekipo Famnita. V nadaljevanju tekme je potrebno izpostaviti igralca Famnita, s številko 5, B. Đorđeviča, ki je žogo kar štirikrat zaporedoma spravil v koš in tako svoji ekipi priboril novih 6 točk. Fantje iz TUR so bili zelo požrtvovalni in so se borili, da bi uspeli ujeti nasprotnike. Prvi polčas se je končal z rezultatom 22:13. Ekipa Famnita je vodila skozi celo tekmo, vendar moramo pohvaliti njihovega nasprotnika saj so pokazali športen duh in so tekmo do konca ponosno odigrali. Zadnji dve točki je uspelo priboriti ekipi TUR, za kateri je bil zaslužen igralec s številko 14, M. Jelič. Tako je bil končni izzid tekme 34:53 v korist Famnita.

Diego Celin, iz ekipe Famnita je po tekmi dejal: “V začetku je bila tekma zelo izenačena in napeta vse do konca. V drugem polčasu smo si izborili nekaj razlike, le ta je bila odločilen ključ do današnje zmage”.

FM : GEPŠ   (20:0)

Ob 21.30 uri bi morali spremljati še drugo tekmo, vendar se ekipa srednješolcev - GEPŠ srečanja ni udeležila. Tako je zmaga avtomatsko pripadala ekipi FM-ja.