/ / / / / / /

V petem krogu futsal lige so nogometaši dali kar 48 golov

21.01.2014

FVZ : FHŠ (4 : 20)

Prva tekma je v celoti pripadla ekipi FHŠ-ja, ki je bila očitno bolj uigrana kot nasprotniki. Žoga je bila skoraj večino tekme v posesti Humanistov in kar prevečrat pred in (sploh) v golu Zorana Jeliča (FVZ). Statistika tokrat o uigranosti ekipe FHŠ-ja pove več kot besede.

FHŠ: Mikac - 8 golov (5’, 13’, 17’, 19’, 21’, 28’, 31’) in cca. 8 asistenc soigralcem. Šegan - 4 goli (10’, 26’, 33’, 40’) in cca. 5 asistenc. Špacapan - 4 goli ( 17’, 18’, 20’, 39’) in cca. 4 asistence. Senčar - 4 goli (11’, 24’, 30’, 32’) in asistence. Na klopi humanistov je bil tudi Jakob Bužan, ki pa se ni pridružil listi strelcev.

FVZ: Časar - 3 goli (15’, 26’, 32’). Jurdana - 1 gol (38’). Za komentar tekme smo prosili strelca največ golov na tekmi, Gregorja Mikca, ki je preprosto povedal : “Danes smo bili vidno superiorni.”

TUR : FM (6 : 5)

Druga tekma futsal lige med ekipama Turistice in fakultete za management je bila precej bolj enakovredna v moči ekip. Nogometaši so se razstrelili šele v drugem delu polčasa. 1. gol je padel v 17. minuti tekme (Matej Godnič, FM). Turisti jim seveda niso ostali dolžni in v 18. minuti je Miha Zupan zabil za izenačenje. Drugi gol za FM je v isti minuti ponovno zabil Matej Godnič, Anže Špenko pa je v zadnji minuti tekme zatresel mrežo turistov in tako sta ekipi odšli v polčas z izenačenim rezultatom 2:2. V drugem polčasu so se nogometaši Turistice malo razigrali in skoraj prevzeli vajeti v svoje roke, a jim je načrte kvaril zelo dobro razpoložen vratar FM Simon Jerman, ki je ubranil kar nekaj njihovih strelov. Pa vendar, za ekipi Turistice so zadeli Špenko (22’), Vodeb (29’) in Zupan (30’, 34’). Rezultat je v 35. minuti tekme kazal 6:2 v korist Turistice. Mitja Kumprej (TUR) je z avtogolom podaril gol ekipi FM, ki je izgleda dobila zagon, saj je ekipa še dvakrat zatresla mrežo nasprotnikov. Ali je FM-jevcem zmanjkalo časa ali moči za izenačenje ali celo zmago? Kdo ve. (FM: Dulić (37’), Kljun (37’).

David Čižmešija iz ekipe FM je tekmo komentiral takole: “Na začetku smo se preveč branli in nismo izkoristili naših boljših adutov, Ivana Kljuna, ki je taktično počival za zadnje minute tekme. Taktika nam ni uspela, vseeno čestitamo nasprotniku za zasluženo zmago.”

FPP : TUR VETERANI (10 : 3)

Tekma med ekipama FPP in TUR V je potekala zelo hitro in precej agresivno. Na obeh straneh se je videla želja po golih in zmagi. 1. gol na tekmi je pripadel ekipi FPP-ja (Branislav Delić). Že v 10. minuti tekme so si nogometaši veteranske ekipe priigrali prosti strel, zaradi 4 akumuliranih prekrškov nasprotnika in tako je Peter Benčič zadel za izenačenje.Veterani so dobro kljubovali precej hitrejšim FPP-jevcem. Ekipa FPP je veteranom zatresla mrežo še štirikrat (Čaušević (12’), Zelinčević (19’), Delić (20’), Juvančič (20’). Ob koncu prvega polčasa je tako rezultat kazal 5:1 za ekipo FPP. Z golom Adisa Hamzabegovića (TUR V) v 23. minuti so se veterani približali na rezultat 5:2. FPP-jevci so nato žogo še dvakrat poslali za hrbet Domna Jagra (TUR V). Turisti se niso predali do zadnje minute in v 38. minuti zabili svoj 3. gol in dokazali svojo borbenost. Hitri nogometaši ekipe FPP niso ostali ničesar dolžni in so še trikrat zabili ter tako v zadnji minuti tekme postavili rezultat 10:3 v svojo korist. Peter Flego iz veteranske ekipe Turistice je bil s komentarjem kratek in jedrnat: “ Ta večer ni bil naš dan.”