28 29 30 31
/ / / / / / /

TUR, PEF in FHŠ osvojili nove točke

26.11.2013

V ponedeljek, 25. novembra so se na Srednji tehnični šoli Koper odvijale tekme 2. kroga Univerzitetne lige v futsalu. Zmagale so ekipe FHŠ-ja, Turistike in PEF-a..

FHŠ : FM   6:3

Prvo tekmo sta odigrali ekipi FHŠ-ja in FM-ja. V začetku prvega polčasa je prvi gol zabil igralec s številko 6, Cvijanovič Blažko in tako je ekipa FM-ja povedla z rezultatom 0:1. Obe ekipi sta igrali sproščeno in umirjeno. Po koncu prvega polčasa je bil rezultat 2:1, v korist FHŠ-ja. V drugem polčasu, natančneje v 24. minuti je vratar FHŠ-ja ubranil zelo lep in natančen strel ekipe FM-ja. Tekma se je nadaljevala in v 25. minuti smo lahko videli avtogol, za katerega je bil zaslužen igralec A. Hlaj. Tako se je rezultat spremenil na  4:1 v korist FHŠ-ja. V 31.minuti smo zopet lahko videli odlično obrambo vratarja S. Jermana, ki je žogi preprečil, da bi zatresla mrežo FM-ja.  Najboljši strelec tekme je bil igralec FHŠ-ja, Iztok Senčar, ki je kar dvakrat zatresel mrežo nasprotne ekipe.

Žiga Špacapan, igralec FHŠ-ja je po tekmi dejal: “Rezultat je bil realen. Veliko nas je prvič igralo skupaj. Tekma je bila zanimiva, bilo je dosti golov. Upam, da se vidimo še v finalu.”

TUR V : PEF  1:3

Druga tekma je potekala med ekipama TUR V in PEF.  V 18. minuti tekme smo dobili prvi gol, katerega je zabil igralec PEF-a s številko 9, D. Hrovat. V 13. minuti je ekipa TUR V zadela prečko. Igralci obeh ekip so bili v prvem polčasu zelo glasni, medsebojno so se spodbujali in si dajali napotke za sprotno igro. Tako se je prvi polčas končal z rezultatom 0:1 v korist ekipe PEF-a. V drugem polčasu so postajali igralci obeh ekip vse bolj razigrani. Igralec s številko 5, A. Vidmar je zadel še dva gola in tako so PEF-ovci krepko povedli z rezultatom 0:3. Igralci TUR V so se v sredini drugega polčasa odločili za drugačno taktiko in so vratarja dali na letečega, saj so želeli na vsak način zabiti gol, kar pa jim je v 38. minuti tudi uspelo. Za gol je bil zaslužen igralec s številko 45, P. Flego. Tekma se je končala z rezultatom 1:3 v korist PEF-a.

Vratar in kapetan ekipe PEF-a, Aleš Gantar  je tekmo komentiral takole: “Kljub letom smo dobro igrali (smeh). Dobro smo se borili, tudi nasprotnike je potrebno pohvaliti. Na koncu seveda zaslužena zmaga PEF-a. Zato bo danes v ekipi zagotovo prisotna dobra volja.”

FPP : TUR   2:3

Zadnja tekma se je odvijala med ekipama FPP-ja in Turistike. Že v začetku prvega polčasa je bilo opaziti sproščeno in umirjeno igro igralcev Turistike. Bili so zelo lepo uigrani, kar jim je prineslo prvi gol v 3. minuti, katerega je zadel igralec s številko 3, P. Zoretič. Po vodstvu ekipe Turistike smo dobili izenačenje, saj je igralec S. Duraković uspel zatresti mrežo Turistike.  V 18. minuti je ekipa Turistike zopet povedla z rezultatom 1:2. V drugem polčasu se je tekma nadaljevala, vzdušje je postajalo vse bolj napeto, saj so se igralci zelo vživeli v igro. Že v 23. minuti smo zopet dobili nov zadetek, s katerim si je ekipa Turistike še dodatno povišala vodstvo. Za gol je bil zaslužen igralec s številko 44, M. Fili. Igralcem FPP-ja je uspelo dati še en gol v 27. minuti, kar pa na koncu ni bilo dovolj za izenačenje. Tekma se je končala z rezultatom 2:3, v korist Turistike.

Semir Duraković, igralec FPP-ja je po tekmi dejal: “Ekipa Turistike je igrala zelo dobro. Mi smo bili tisti, ki bi morali igrati boljše. Vendar sedaj je kar je.”