24 25 26 27 28 29 30
/ / / / / / /

Famnit, FPP in FHŠ univerzitetni prvaki lige Univerze na Primorskem

14.05.2013

V ponedeljek, 13. maja 2013, je med 16.00 in 23.00 uro potekal zaključni turnir ligaških tekmovanj Univerze na Primorskem, kjer so se najboljše ekipe pomerile za naslov prvaka v futsalu, košarki in odbojki. V futsalu so prvaki postali  ekipa FHŠ, v odbojki mešana ekipa Famnit in v košarki FPP.

KOŠARKA

za 3. mesto: FM - FHŠ (72 : 61)

za prvaka UP: FAMNIT : FPP (52 : 61)

V telovadnici Srednje tehnične šole v Kopru je v ponedeljek 13. maja potekalo finale Univerzitetne košarkarske lige. Ob 17:00 uri sta se za 3. mesto pomerili lanskoletni zmagovalci lige ekipa Fakultete za management in ekipa Fakulteta za humanistične študije. Košarkarji managementa, so tekmo začeli bolj prepričljivo in si po prvem polčasu priigrali 12 točk prednosti. V drugem polčasu so obe ekipi prikazali dobro igro, vendar pa košarkarjem FHŠ-ja ni uspelo uloviti nasprotne ekipe. Zmagali so košarkarji FM-ja z rezultatom 72:61 in tako osvojili tretje mesto.

Za prvo mesto sta se letos pomerili ekipa Fakultete za pomorstvo in promet iz Portoroža ter ekipa Fakulteta za za matematiko, naravoslovje in informacijske tehnologije iz Kopra. Boljšo igro skozi celotno tekmo so pokazali košarkarji FPP-ja in tako premagali nasprotno ekipo z rezultatom 61:52. Drugo mesto so osvojili košarkarji FAMNITA, novi prvaki univerzitetne košarkarske lige pa so postali košarkarji FPP-ja.

FUTSAL

za 3. mesto: PEF : FAMNIT (po rednem delu 2 : 2 / po streljanju najstožjih kazni 5:4)

za prvaka UP: FTŠ : FHŠ (2 : 3)

V Srednji tehnični šoli v Kopru je potekalo tudi finale Univerzitetne futsal lige. Med seboj so se pomerile ekipe FTŠ-ja, FHŠ-ja, PEF-a in FAMNIT-a. Na prvi tekmi za tretje mesto ob 18:30 uri, sta se pomerili ekipa Pedagoške fakultete in ekipa Fakultete za matematiko, naravoslovje in informacijske tehnologije. Tako po prvem kot drugem polčasu, je bil rezultat izenačen. Za ekipo PEF je oba zadetka na tekmi dosegel David Horvat, za ekipo FAMNIT-a pa sta bila strelca Alen Redek in Klemen Koblar. Po končanem drugem polčasu, so igralci izmenično izvajali proste strele. Pri izvajanju le teh, so bili igralci PEF-a uspešnejši in na koncu slavili z rezultatom 5:4 ter tako osvojili tretje mesto v Univerzitetni futsal ligi.

Za prvo mesto pa sta se ob 22:00 pomerili ekipa FTŠ-ja in ekipa FHŠ-ja. Obe ekipi sta imeli dobro razpoložena vratarja, tako da smo v prvem polčasu videli le en zadetek. Prvi strelec v deveti minuti za ekipo FHŠ je bil Gregor Mikac. Polčas se je tako končal z rezultatom 1:0 v korist igralcem FHŠ-ja. V drugem polčasu pa je Fili Martin v štirinajsti minuti poskrbel za izenačenje izida na 1:1. Da bi preprečil nov zadetek nasprotne ekipe je igralec FTŠ-ja Kumplej Mitja z roko ubranil strel ter zato prejel rdeči karton in tako je moral predčasno zaključiti z igro. Igralci FHŠ-ja so nato začeli z bolj intenzivno igro in nasprotnikom mrežno zatresli še dvakrat. Strelec obeh golov pa je prav tako bil Gregor Mikac. V zadnji minuti drugega polčasa pa je za ekipo FTŠ zadel še Anže Špenko. Zmagala je ekipa FHŠ-ja z rezultatom 3:2 in tako so postali prvaki Univerzitetne futsal lige.

ODBOJKA

za 3. mesto: PEF : FHŠ (2 : 0)

za prvaka UP: FTŠ : FAMNIT (0 : 2) (20:25, 17:25)

V finalni tekmi sta se za prvo mesto Odbojkarske univerzitetne lige potegovali ekipi FAMNIT in FTŠ. Prvi niz sta obe ekipi začeli odločno in z željo po zmagi. Skozi niz sta se ekipi nekajkrat izmenjali v vodstvu, v zaključku niza pa je nekaj več pokazala ekipa FAMNIT, ki je niz osvojila z rezultatom 20:25. Drugi niz so bolj odločno začeli igralci FAMNIT-a, ki so si z dobrimi servisi takoj priigrali nekaj točk prednosti. »Turistom« je po minuti odmora in z bučno pomočjo navijačev s tribun, uspelo nadoknaditi zaostanek in tudi prevzeti vodstvo. Vendar igralci ekipe FAMNIT niso dovolili, da bi jim nasprotniki pobegnili s preveliko razliko. Začeli so igrati boljše v vseh elementih igre in niz osvojili z razliko 17:25. FAMNIT je z zmago z rezultatom 0:2 tako že drugo leto zapored postal prvak Odbojkarske univerzitetne lige Univerze na Primorskem.