/ / / / / / /

Za prvaka UOL se bosta pomerila FAMNIT in FTŠ

08.05.2013

FAMNIT - PEF 2:0 (25:19, 25:18)

V prvi polfinalni tekmi sta si nasproti stali ekipi FAMNIT in PEF. Prvi niz so boljše začeli igralci Famnita, ki so že na začetku povedli in svojo prednost skozi niz le še povečevali. Prvi niz so osvojili z rezultatom 25:19. Tudi v drugem nizu so prvi povedli igralci ekipe Famnit, vendar so si s požrtvovalno igro v obrambi in nekaj dobrimi servisi, igralci ekipe PEF uspeli priigrati nekaj točk prednosti. Zaostanek je nasprotnike prebudil in začeli so kazati svojo pravo igro. Zanesljivo so nadoknadili zaostanek in zopet prevzeli vodstvo in ga niso izpustili iz rok do konca niza, ki so ga osvojili z 25:18. Z zmago 2:0 so si priborili eno izmed mest v finalnem dvoboju.

FHŠ - FTŠ 2:3 (25:22, 20:25, 10:15)

V drugi tekmi so na parket stopili igralci Fakultete za humanistične študije iz Kopra in Fakultete za turistične študije iz Portoroža. Prvi niz so boljše začeli igralci ekipe FHŠ, ki so si priigrali nekaj točk prednosti. To pa je vzpodbudilo nasprotnike, ki so začeli kazati boljšo igro, ujeli nasprotnike in višali svojo prednost. Do konca niza sta se ekipi izmenjevali v vodstvu, v zaključku niza pa so nekaj več pokazali igralci FHŠ-ja, ki so niz osvojili z 25:22. V začetku drugega niza smo lahko videli podobno sliko kot v prvem. FHŠ je že od začetka uspel narediti nekaj točk razlike, ki so jo morali nasprotniki loviti. Igralci FTŠ-ja pa se niso predali, uspeli nadoknaditi zaostanek in si priigrati prednost. Do konca niza sta se ekipi še nekajkrat zamenjali v vodstvu, proti koncu pa je pobudo prevzela ekipa FTŠ, ki je osvojila niz z rezultatom 20:25. V odločilni, tretji niz so bolj odločno vstopili igralci FTŠ-ja, ki so skozi celoten niz »prevladali« nad nasprotniki in ga osvojili z rezultatom 10:15. Z osvojeno tekmo (2:3) so si igralci FTŠ-ja priborili drugo mesto v finalnem boju.