28 29 30 31
/ / / / / / /

Znani so finalisti UFL

23.04.2013

FAMNIT, ki je na drugem srečanju večera izgubila proti ekipi FHŠ. Slednja se bo v finalu, ki bo v ponedeljek, 13. maja 2013, ob 22.00 uri pomerila z ekipo FTŠ.

PEF – FTŠ (2:3)

PEF FTŠ
 1     GANTAR Aleš                                                                               VEBER Rok      1
 10   VOLARIČ Blaž FLEGO Peter      9
 11   BOŽIČ NejcFILI Martin   13
 18   TRČEK Urban MIKLAVC Jure    11
 7     ROT Blaž KUMPREJ Mitja      8
 9     HROVAT David ŠPENKO Anže      3
 35   CURK Marko KOLARIČ Keni      2

Na prvi tekmi večera sta se za pot v finale borili ekipa PEF in ekipa FTŠ. Po zelo izenačenem in trdem boju v prvi polovici prvega polčasa je v 12. minuti upor ekipe PEF vendarle strl Kolarič Keni, ki je z močnim in natančnim udarcem v levi zgornji kot premagal vratarja Gantarja. V nadaljevanju sta si ekipi po vseh najboljših močeh poskušali priigrati nove priložnosti in ko smo že mislili, da se bo prvi polčas končal z minimalnim vodstvom FTŠ je v dvajseti minuti zadel Miklavc Jure in popeljal ekipo FTŠ z vodstvom 0:2 na zaslužen odmor.

Drugi polčas so bolje začeli igralci ekipe PEF, ki so s čvrsto in vztrajno igro v 26. minuti preko Curk Marka z odličnim nizkim strelom v vratarjev daljši kot znižali vodstvo na 1:2. Ekipa PEF je tudi po tem lovila zadetek za izenačenje, ki bi skorajda prišel v 25. minuti, ko sta se pred vratarjem sama znašla Volarič Blaž in Hrovat David, ki pa sta zapravila odlično priložnost. Že minuto zatem je sledil hladen tuš, ko je Flego Peter z nekaj sreče ugnal vratarja in povišal vodstvo na 1:3. Vse do konca so se igralci PEF trudili in poizkušali nadoknaditi zaostanek, a jim kaj več kot dosežen zadetek 10 sekund pred koncem tekme za znižanje rezultata na 2:3 ni uspelo.

Za  tretje mesto se bodo v ponedeljek, 13. maja 2013, ob 18.30 uri borili z ekipo FAMNIT, ki je na drugem srečanju večera izgubila proti ekipi FHŠ. Slednja se bo v finalu, ki bo v pondeljek, 13. maja 2013, ob 22.00 uri pomerila z ekipo FTŠ.

FHŠ - FAMNIT (5:3)

FHŠ FAMNIT
 1     TOMINEC Nejc                                                               FILIPOVIĆ Matej     12
 11   HLAJ Arin VUKELIČ Marko       1

Druga tekma večera se je odvijala med ekipama FHŠ in FAMNIT. Po ostrem in napetem začetku tekme v katerem ni dominirala nobena od ekip, so v 6. minuti igralci ekipe FAMNIT pozabili in le pasivno spremljali prodor Bužan Jakoba, ki je s slalomom med igralci pripeljal žogo vse do gola. V 10. minuti je Mikac Gregor povišal rezultat na 2:0, ki pa ga je v 17. minuti za piko na i na 3:0 povišal še drugič Bužan Jakob. S tem rezultatom se je končal tudi prvi polčas, ki je rezultatsko kazal očitno premoč ekipe FHŠ pa čeprav na igrišču ni kazalo ves čas tako.

V drugem polčasu smo bili priča prerojeni ekipi FAMNITA, ki je z dvema zadetkoma v 24. minuti Vuk Denisa znižala rezultat na 3:2. Njihov prevzem pobude pa je trajal le do 33. minute ko je Moćibob Aleksander zadel za povišanje vodstva na 4:2. Igra je postajala vse bolj napeta in ostra, kar se je pokazalo tudi v 35. minuti, ko je vratar ekipe FAMNIT. Filipović Matej, v kazenskem prostoru nepazljivo posredoval in na tla podrl Mikac Gregorja. Slednji je s ˝panenko˝ hotel prelisičiti vratarja, ki pa je strel kljub temu, da se je vrgel v svojo levo stran z zadnjimi močmi odlično ubranil in žogo odbil v kot. Mikac je na to odgovoril že dve minuti kasneje, ko je iz igre zadel za vodstvo 5:2, ki pa ga je s ˝hat trickom˝ v 39. minuti v končni rezultat 5:3 spremenil Vuk Denis.

Ekipa FAMNIT se bo za 3. mesto pomerila v ponedeljek, 13. maja 2013, ob 18.30 uri z ekipo PEF. Ekipa FHŠ pa se bo po odlično odigrani sezoni v finalu, ki bo istega dne ob 22.00 uri pomerila z ekipo FTŠ.

Vabljeni vsi, da si takrat ogledate finalni turnir v vseh treh univerzitetnih ligah. Tekme se bodo na STŠ odvijale med 16.00 in 23.00 uro, nato pa bo sledila podelitev pokalov, medalj in nagrad najboljšim.