25 26 27 28 29 30
/ / / / / / /

Polfinalni dvoboji UKK

16.04.2013

V ponedeljek, 15.4.2013, se je v Srednji tehnični šoli v Kopru odvijal polfinale v univerzitetni košarkarski ligi. Zmagali sta ekipa FAMNIT-a in ekipa FPP-ja.

FAMNIT : FHŠ (63 : 52)

Prvo tekmo večera sta odigrali ekipa Famnita in ekipa Fakulete za humanistične študije. Igro so bolje začeli košarkarji Famnita in po koncu prve četrtine vodili z rezultatom 20:4. Kljub velikemu zaostanku se košarkarji FHŠ-ja niso predali in so do konca polčasa zaostanek zmanjšali zgolj na 5 točk razlike. V nadaljevanju tekme sta obe ekipi igrali suvereno, vendar pa košarkarjem FHŠ-ja ni uspelo ujeti nasprotne ekipe in tako so košarkarji Famnita na koncu slavili z rezultatom 63:52.

FPP : FM (80 : 70)

Drugo tekmo pa sta odigrali ekipa FPP-ja in ekipa FM-ja. V prvem polčasu so boljšo igro pokazali košarkarji FPP-ja in povedli z rezultatom 41:27. V drugem polčasu so nadaljevali z dobro igro in prednost obdržali vse do konca tekme. Slavili so z rezultatom 80:70.

Finalni obračun v Univerziteni košarkarski ligi si lahko ogledate v ponedeljek, 13. 5. 2013. Ob 17.00 bo potekala tekma za 3. mesto med ekipama FHŠ-ja in FM-ja. Ob 20.30 pa se bosta za naslov prvaka univerzitene košarkarske lige potegovali ekipa FAMNITA iz Kopra in ekipa FPP-ja iz Portoroža.