25 26 27 28 29 30
/ / / / / / /

3. krog UOL zaključil prvi del sezone

21.01.2013

Odbojkarji in odbojkarice so v ponedeljek, 21. jauarja 2013, zaključili 3. krog tekmvoanja in tako popeljali študente na zaslužen počitek med izpitnim obdobjem. Zmagali sta ekipi Fakutlete za humanistične študije in Famnit.

FHŠ : PEF 2:1 (14:25, 25:21, 15:12)

Na prvi tekmi tretjega kroga UOL sta se med seboj pomerili ekipi FHŠ in PEF. Tekma se je začela izenačeno, kmalu pa so povedli igralci ekipe PEF, ki so prednost skozi celoten niz samo še povečevali in niz osvojili z rezultatom 14:25. Po nekaj izenačenjih v drugem nizu, so igralci ekipe FHŠ prevzeli pobudo in njihova prednost je začela naraščat. Pri vodstvu FHŠ-ja z 24:15 so se v igro vrnili igralci PEF-a, ki so z nekaj dobrimi servisi dosegli delni rezultat 6:0 in se približali na le 3 točke zaostanka. Vendar FHŠ ni dovolil presenečenja in niz so osvojili z rezultatom 25:21. V odločilnem tretjem nizu so boljše začeli igralci ekipe FHŠ, ki so že na začetku povedli. Pri vodstvu s 14:9 pa so zopet padli v igri in nasprotniki so se jim začeli približevati, vendar so se igralci FHŠ-ja uspeli zbrati in z dobrim zaključkom osvojiti niz (15:12) in s tem tudi tekmo z rezultatom 2:1.

FM : FAMNIT 0:2 (22:25, 21:25)

Na drugi tekmi večera sta si nasproti stali ekipi FM in FAMNIT. Prvi niz se je začel izenačeno, kmalu pa so igralci FAMNIT-a prevzeli pobudo in povedli za nekaj točk, kljub temu se FM ni dal in igralci so nadoknadili zaostanek. V končnici je nekaj več le pokazala ekipa FAMNITa in niz osvojila z rezultatom 22:25. Drugi niz je potekal zelo podobno kot prvi. V začetku izenačen rezultat, nato pa je FAMNIT spet povedel in ekipa FM je spet poskušala nadoknaditi zaostanek, kar jim je tudi uspelo. V zaključku niza pa se je pokazala slabša uigranost ekipe FM in niz se je zaključil z rezultatom 21:25 v prid FAMNIT-a, ki ostaja neporažen v letošnji sezoni.