28 29 30 31
/ / / / / / /

Košarkarji odigrali 3. krog

15.01.2013

V ponedeljek, 14.1.2013, se je v telovadnici Srednje tehnične šole v Kopru odvijal 3. krog Univerzitetne košarkarske lige. Nove točke sta osvojili ekipi FAMNIT-a in FPP in tako povečali prednost pred ostalimi ekipami.

FAMNIT - FHŠ ( 58:48 )

Na prvi tekmi sta se pomerili ekipa Fakultete za matematiko, naravoslovje in informacijske tehnologije ter ekipa Fakultete za humanistične študije. Tekmo so bolje začeli košarkarji FHŠ-ja in si z usklajeno igro v prvem polčasu priigrali 14 točk prednosti. S pametno in nekoliko bolj premišljeno igro so prednost zadržali tudi v drugi četrtini. Tudi po tretji četrtini so košarkarji FHŠ-ja obdržali svojo prednost, vendar pa so se jim košarkarji FAMNITA približali zgolj na 2 točki razlike. V zadnji četrtini je zbranost košarkarjev FHŠ-ja nekoliko padla in v tretji minuti je bil izid izenačen. Kljub borbeni igri do konca tekme, FHŠ-jevcem ni uspelo več uloviti zaostanek za nasprotnikovo ekipo. Slavila je ekipa FAMNITA z rezultatom 58:48 in tako povečala prednost na lestvici pred ostalimi ekipami.

FTŠ - FPP ( 55:68 )

Na drugi tekmi večera sta se med seboj pomerili ekipa Fakultete za turistične študije in ekipa Fakultete za pomorstvo in promet, obe iz Portoroža. Tekmo so bolj prepričljivo začeli košarkarji FPP-ja in si ob zaključku prvega polčasa priigrali 10 točk prednosti. V začetku drugega polčasa, so košarkarji FTŠ-ja zaostanek za nasprotnikovo ekipo zmanjšali. Kljub temu pa zbranost košarkarjev FPP-ja ni padla. Košarkarji FPP-ja so skozi celotno tekmo igrali usklajeno in tako vodstvo zadržali do konca tekme. Slavili so z rezultatom 68:55.