27 28 29 30 31
/ / / / / / /

Univerzitetna futsal liga (3. krog)

08.01.2013

V ponedeljek, 7. januarja 2013, je v telovadnici Srednje tehnične šole Koper potekal 3. krog Univerzitetne futsal lige Univerze na Primorskem. Novo leto so boljše začele ekipe FTŠ, FHŠ in FM, ki so zabeležile zmago ter nove tri točke. Videli smo lahko odlične predstave naših študentov, ki so na vseh treh tekmah skupaj zadeli kar 31 zadetkov.

FM – FVZ (7:5)
Na prvi tekmi večera sta se med seboj pomerili ekipa Fakultete za management iz Kopra in ekipa Fakultete za vede o zdravju. V vratih ekipe FM je  stal Ivan Klun, ki je tudi tokrat blestel z nekaj odlični obrambami. Na drugi strani pa se je pri ekipi FVZ tokrat odlično izkazal Nadis Krantić, ki je z odlično igro poskrbel, da je rezultat na koncu tak kakršen je in ne večji v korist FM. V prvem polčasu so z zadetkom Trubačev Andreja povedli igralci FM v 11. minuti. Sledile so številne priložnosti, ki jih je kot po tekočem traku zapravljal Simon Kljun. Že v 15. minuti je sledila kazen, ko so gostje izenačili z zadetkom Mikolič Tomaža. V zadnji minuti pa je Simonu Klunu le uspelo zadeti in postaviti rezultat prvega polčasa, 2:1 v korist ekipe FM. V drugem polčasu je na strani FVZ zopet blestel Mikolič Tomaž, ki je zadel kar tri krat. V 31. minuti je tako izenačil rezultat na 3:3, kar pa ni prestrašilo ekipe FM, ki je v naslednji osmih minutah z zadetki Milavec Roka, Prašnikar Erika in dvema zadetkoma Isela Čauševića povedla z rezultatom 7:3. Slednji je tik pred zaključkom tekme prejel še drugi rumeni karton, sledil je rdeči zaradi katerega je moral predčasno zapustiti igrišče in ne bo smel igrati na naslednji tekmi. Za goste sta do konca tekme zadela še Špacapan Žiga in že prej omenjeni Mikolič Tomaž in tako postavila končni rezultat 7:5 v korist ekipe FM.

FAMNIT – FHŠ (2:11)
Na drugi tekmi večera sta se med seboj pomerili ekipa Fakultete za matematiko, naravoslovje in informacijske tehnologije in ekipa Fakultete za humanistične študije. V ekipi FAMNITA je na vratih odsotnega Mateja Filipoviča zamenjal Matevž Černilogar, pri ekipi FHŠ pa je tokrat na vrata stopil odlični Arin Hlaj. Tekma se je začela dokaj izenačeno in prvi polčas se je končal z rezultatom 2:2. Za domače sta zadela Matej Zemljak in Gregor Benko (4` in 15`) pri gostih pa Gregor Peca in Luka Depangher (13` in 19`). V drugem polčasu je sledil pravi strelski pohod ekipe FHŠ, ki je z devetimi zadetki postavila končni rezultat 2:11. Zadeli so Gregor Mikac (27`, 28` in 34`), Dejan Šegan (30`), Luka Depangher (32`), Aleksander Močibob (37`), Gregor Peca (38`) in Jakob Bužan (oba 40`). FHŠ tako nadaljuje z odlično igro in ostaja v vodstvu s 7. točkami.

PEF – FTŠ (1:5)
Zadnjo tekmo večera sta med seboj odigrali ekipa Pedagoške fakultete iz Kopra ter ekipa Fakultete za Turistične študije iz Portoroža. Čeprav veljata ekipi v ligaškem tekmovanju za dokaj izenačena nasprotnika se ekipi PEF včeraj ni posrečilo skorajda nič. Edini gol na tekmi za ekipo PEF je kljub številnim odlično odigranim akcijam in strelom v prvem polčasu dosegel Volarič Blaž (18`). Končni rezultat 1:5 pa so na strani FTŠ zagotovili Kumprej Mitja (8`), Peter Flego (7`), Martin Fili (17` in 32`) in Anže Špenko (25`).

Prepoved igranja naslednje tekme: Jakob Bužan, Hrobat Andrej in Isel Čaušević.