26 27 28 29 30 31
/ / / / / / /

PEF, FAMNIT in FTŠ do novih točk

18.12.2012

V ponedeljek, 17. 12. 2012, se je v telovadnici Srednje tehniške šole Koper odvijal 2. krog Univerzitetne odbojkarske lige. Trdi in izenačeni boji so prinesli nove točke ekipam FAMNIT-a, FTŠ-ja in PEF-a.

FVZ : PEF 1:2 (25:16, 9:25, 12:15)

V drugem krogu UOL sta prvi na igrišče stopili ekipi Fakultete za vede  o zdravju iz Izole in Pedagoška fakulteta iz Kopra. V prvi niz so bolj odločno vstopili igralci iz Izole, ki so si hitro priigrali prednost z rezultatom 10:1, kar je sprožilo alarm pri nasprotnikih, ki so vzeli minuto odmora. Premor je očitno zmedel vodilno ekipo, ki je dovolila da se ji je nasprotnik približal. Kjub temu pa so uspeli niz pripeljati do konca in ga osvojili z rezultatom 25:16. Drugi niz se je začel bolj izenačeno, vendar le prvih nekaj točk. Igralci ekipe PEF so kmalu povedli in brez večjih napak osvojili niz z visoko razliko 9:25. V odločilnem nizu smo bili na obeh straneh priča nekaj dobrim akcijam in borbi za vsako žogo. Na koncu so nekaj več pokazali igralci PEF-a, ki so niz osvojili z rezultatom 12:15 in s tem zabeležili svojo prvo zmago v letošnji sezoni.

FHŠ:FAMNIT  0:2 (15:25, 19:25)

Naslednji sta se med sabo pomerili ekipi FHŠ in FAMNIT. Tekma se je začela izenačeno, kmalu pa so pobudo prevzeli igralci ekipe FAMNIT in nasprotnikom niso dovolili, da bi se jim preveč približali. Prvi niz se je zaključil v korist FAMNIT-a, z rezultatom  15:25. V drugi niz je ekipa FHŠ vstopila z nekaj spremembami v postavi, kar se jim je kmalu obrestovalo. Že v začetku niza so povedli in skozi celoten niz držali korak z nasprotniki. Kljub borbeni igri in dobrim napadom pa so v zaključku niza popustili in izgubili niz z rezultatom 19:25. Tako je FAMNIT vknjižil svojo drugo letošnjo zmago in potrdil prednost pred ostalimi ekipami.

FM: FTŠ 1:2 (17:25, 25:14, 10:15)

Kot zadnji so na parket stopili igralci ekipe Fakultete za management iz Kopra in Fakulete za turistične študije iz Portoroža. Tekmo so boljše začeli igralci ekipe FM, ki so si z dobrimi servisi priigrali kar nekaj točk razlike. Vendar nasprotnikov to ni ustavilo. Zbrali so se, nadoknadili zaostanek in prevzeli vodstvo, ter osvojili niz z rezultatom 17:25. Tudi v drugem nizu so na začetku pobudo prevzeli igralci FM-ja, vendar so tokrat prednost znali izkoristiti in je niso izpustili iz rok do konca niza, ki so ga osvojili z rezultatom 25:14. V odločilni tretji niz so obojni vstopili z močno željo po zmagi, čemur je pričala tudi borbena igra na obeh straneh. Niz se je začel izenačeno na obeh straneh, v zaključku pa so nekaj več znanja pokazali igralci FTŠ in zaključili v svoj prid, z rezultatom 10:15.

Zapisala: Alja Gostečnik