26 27 28 29 30 31
/ / / / / / /

30. zadetkov na Univerzitetni futsal ligi

04.12.2012

V ponedeljek, 3. decembra 2012, je v telovadnici Srednje tehnične šole Koper potekal 2. krog Univerzitetne futsal lige Univerze na Primorskem. Kar dve tekmi sta končali z neodločenim izidom, gledalci pa so lahko na vseh treh tekmah skupaj videli kar 30 zadetkov!

FVZ – PEF 5:5

Tekma med ekipama Fakultete za vede o zdravju in Pedagoške fakultete Koper, ki se je začela ob 20.15 uri je že v uvodnih minutah pokazala na izenačenost in željo po zmagi obeh ekip. Na strani PEF-a je na vratih stal standardni mož prve postave Aleš Gantar, na drugi strani pa se je prvič v tej vlogi predstavil Špacapan Žiga. Prvi zadetek na tekmi smo videli v sedmi minuti, ko je za ekipo FVZ-ja zadel Horvat Andrej. Že dve minuti kasneje pa je za izenačenje poskrbel Volarič Blaž. Do konca prvega polčasa sta za FVZ zadela še Mikolič Tomaž (16´) in v drugo Andrej Horvat (17´), na strani PEF-a pa Hrovat David (12´) in Vidmar Armin (17´) ter tako postavili končni rezultat prvega polčasa 3:3. V drugem polčasu so igralci FVZ opravili menjavo vratarja in na to mesto postavili do takrat strelca tekme Horvat Andreja. Žal se menjavi ni najbolje obrestovala in gostje iz PEF-a so že v 23. minuti povedli z rezultatom 3:4, zadel je Lukan Anže. Igralci FVZ-ja se niso predali in z dvema zadetkoma Mikolič Tomaža v 26. in 31. minuti zopet prešli v vodstvo. Sledila je minuta odmora na zahtevo ekipe PEF, ki se je znašla v malenkost podrejenem položaju. Prekinili si nalet ekipe FVZ in že nekaj sekund kasneje je končni rezultat v 33. minuti postavil Volarič Blaž, ki je kot zadnji zadel za ekipo PEF. Do konca tekme so se na obeh straneh vrstile številne akcije, ki pa so se končale z odličnim posredovanjem obeh vratarjev ali nespretnostjo igralcev pri zaključnem strelu. Rezultat tekme 5:5.

FTŠ – FAMNIT 3:1

Na drugi tekmi večera sta se med seboj pomerili ekipa Fakultete za turistične študije – Turistica in ekipa Fakultete za matematiko, naravoslovje in informacijske tehnologije. Tekmo so boljše začeli igralci ekipe FAMNIT-a, ki so že v 5. minuti svojo premoč kronali z zadetkom Zemljak Mateja, ki je bil na začetku tekme odlično razpoložen. Napadi FAMNIT-a so se tudi v nadaljevanju vrstili eden za drugim a žal pri zaključnih strelih igralci niso bili dovolj zbrani in natančni. V kar nekaj poskusih pa se je izkazal vratar FTŠ, Veber Rok. Niz napadov so v 15. minuti z minuto odmora prekinili igralci FTŠ, ki nikakor niso uspeli najti niti igre, a kljub temu so uspeli zadržati minimalni zaostanek 0:1 za ekipo FAMNIT-a. Drugi polčas so igralci ekipe FTŠ nastopili veliko bolje. Že v 26. minuti je sledilo izenačenje rezultata, za katerega je poskrbel kapetan ekipe, Flego Peter. Ekipa FTŠ je rasla iz minute v minuto in dokazovala, da ni za odpis. V 31. minuti je za preobrat poskrbel Kumprej Mitja, ki je z zadetkom povedel ekipo FTŠ v vodstvo. Igralci FAMNIT-a so napadali in vršili pritisk na nasprotnika a zadeti nikakor niso uspeli. V drugem polčasu je svojo odlično razpoloženost ves čas dokazoval tudi vratar STŠ, ki je s številnimi odličnimi obrambami v obup spravljal nasprotnika. Vse bolj napeta in živčna igra je pripeljala do tega, da so začeli igralci FAMNIT-a igrati z vratarjem, kar pa se ni izšlo najbolje, saj so po lastni napaki v 39. minuti prejeli odločilni zadetek v korist FTŠ za končni rezultat 3:1. Strelec zadetka, Fili Martin.

FHŠ – FM 8:8

Na zadnji tekmi večera sta se med seboj pomerili ekipa Fakultete za humanistične študije in ekipa Fakultete za management, ki sta glede na videno poskrbeli za pravo poslastico večera. Na tekmi smo videli kar 16. zadetkov, po osem na vsaki strani. Že v drugi minuti je za FHŠ zadel Mikac Gregor, ki je z lepim varanjem v eno stran poslal tako obrambnega igralca kot vratarja, sam pa je s strelom pod prečko poskrbel za vodstvo svoje ekipe. Le nekaj minut kasneje, natančneje v 5. minuti je za izenačenje poskrbel najnevarnejši igralec ekipe FM, Tadej Mihalič. Oba omenjena sta dosegla tudi naslednja zadetka v 9. in 13. minuti ter povišala rezultat na 2:2. Peca Gregor je v 17. minuti zadel za vodstvo FHŠ, ki je trajalo le minuto, ko je še s tretjim zadetkom za izenačenje poskrbel Mihalič. Ko je že vse kazalo na to, da se bo polčas končal z izenačenjem je za presenečenje poskrbel Šegan Dejan, ji je v zadnjih sekundah zadel za 4:3. Drugi polčas se ni začel nič kaj drugače kot bi pričakovali. Napeta, hitra igra polna akcij in protinapadov je že v 22. minuti obrodila sadove. Na 5:3 je povišal Peca Gregor in tako pokazal, da v letošnji sezoni ekipa FHŠ računa le na zmago in nič drugega. V 26. minuti je za znižanje zaostanka poskrbel kdo drugi kot Mihalič Tadej, ki je ves čas dokazoval da je igralec odličnega kova. Sledili so zadetki Depangherja (FHŠ, 27´), Kluna (FM, 29´ in 34´), Bužana (FHŠ, 32´) ter Bonina (FM, 37´in 39´), ki so rezultat obrnili v korist FM-ja z 7:8 a je v zadnjih sekundah srečanja za preobrat poskrbel Hlaj Arin in tako postavil končni rezultat 8:8