25 26 27 28 29 30
/ / / / / / /

Odbojkaši in odbojkašice so včeraj ogreli svoje prste

27.11.2012

V ponedeljek 26.11.2012 se je v telovadnici STŠ Koper odvijal 1. krog Univerzitetne odbojkarske lige, v kateri letos tekmuje 6 ekip. Prve točke v letošnji sezoni so osvojile ekipe FAMNITA, FTŠ-ja in FHŠ-ja. Sledi podrobnejši pregled tekem.

FAMNIT - FVZ 2:0 (25:11/25:23)

V prvi tekmi sta se pomerili ekipa Famnit-a in ekipa Fakultete za zdravstvene vede iz Izole. Favoriti tekme so bili lanski zmagovalci, ekipa Famnit, ampak so novinci iz Izole pokazali, da se ne bodo vdali kar tako. Prvi niz je odločno začela favorizirana ekipa in nasprotniku prepustila le 11 točk v celotnem nizu. V drugi niz so vstopili morda preveč sproščeno, kar so znali nasprotniki izkoristiti. Skozi prvo polovico niza je bil rezultat izenačen, potem pa so Izolčani celo povedli z rezultatom 14:17. Za Famnit je to pomenil znak za alarm in vzeli so minuto odmora. Po odmoru so počasi nabirali točke in uspeli izenačit na rezultatu 21:21. Do konca niza sta se obe ekipi borili za vsako točko, na koncu pa so nekaj več znanja pokazali igralci Famnit-a in osvojili niz z rezultatom 25:23. S prvo letošnjo zmago pa so pokazali, da tudi letos ciljajo na sam vrh.

PEF - TURISTICA 1:2 (25:22/20:25/10:15)

V drugi tekmi sta si nasproti stali ekipi Pedagoške fakultete iz Kopra in Fakultete za turistične študije iz Portoroža. Boljše so začeli igralci Turistice, vendar so jih nasprotniki kar hitro začeli loviti in prišli v vodstvo. Prednost so obdržali vse do konca niza, ki so ga osvojili z 25:22. Ekipa iz Portoroža je v drugi niz vstopila nekoliko nervozno, kar se je poznalo tudi na rezultatu 5:0 v prid ekipi PEF. Kljub zaostanku so se »turisti« uspeli zbrati in z nekaj dobrimi akcijami prevzeti vodstvo, ter osvojiti drugi niz, z rezultatom 20:25. O zmagovalcu tekme je odločal tretji niz. Igra obeh ekip je bila požrtvovalna in na obeh straneh je bilo videti kar nekaj dobrih akcij. Temu primeren je bil tudi izenačen rezultat. Okrog desete točke je ekipa Turistice pokazala veliko željo po zmagi in z nekaj dobrimi servisi in napadi zaključila niz v svoj prid, z rezultatom 10:15, ter vknjižila svojo prvo letošnjo zmago.

FHŠ - FM 2:0 (25:0/25:0)

Zadnja tekma večera je bila rezervirana za ekipi Fakultete za humanistične študije in Fakultete za management. Ker pa se ekipa FM ni uspela zbrati v zadostnem številu, je zmaga z 2:0 avtomatsko pripadla ekipi FHŠ. Kljub že znanemu rezultatu pa sta ekipi vseeno stopili na igrišče in odigrali prijateljsko tekmo.