30
/ / / / / / /

Igralci futsala otvorili ligaško sezono UP

13.11.2012

V ponedeljek 12. novebra 2012 se je v telovadnici STŠ Koper odvijal 1. krog Univerzitetne futsal lige. Slavile so ekipe FHŠ in FM, ekipi FAMNIT in PEF pa sta se razšli brez zmagovalca. Sledi podrobnejši pregled tekem.

FHŠ – FVZ 9:2

Novo sezono Univerzitetne futsal lige Univerze na Primorskem sta otvorili ekipa Fakultete za humanistične študije in ekipa Fakultete za vede o zdravju, ki sta se ob 20.00 uri pomerili na novi lokaciji v telovadnici Srednje tehniške šole Koper. Predstavnika obeh ekip, Dejan Šegan (FHŠ) in Andrej Horvat (FVZ) sta na igrišče postavila začetni postavi, ki sta ju sestavila glede na trenutno stanje obeh ekip. Boljše so začeli igralci ekipe FHŠ, ki so že v prvi minuti zadeli preko Luke Depangherja. Vodstvo je v 17. minuti na 2:0 povišal Gregor Mikac, ki je postavil tudi končni izid prvega polčasa. V drugem polčasu smo spremljali pravo malo strelsko vajo. V 4. minuti je zadel Aleksander Močibob, le 2. minuti za tem pa še Dejan Šegan, ki je povišal rezultat na 4:0. Gostje so le zbrali dovolj moči, da so v 7. minuti drugega polčasa rezultat preko Andreja Horvata znižali na 4:1. Upor gostov pa ni trajal dolgo, saj so domači z goloma Gregorja Pece in Dejana Šegana v 11. minuti vodili že s 6:1. V 12. minuti je Tomaž Mikolič zadel za goste in znižal zaostanek, ki pa se je v zaključku tekme z goli Gregorja Mikaca, Aleksandra Močiboba in Dejana Šegana povečal na končnih 9:2 v korist Fakultete za humanistične študije.

FM – FTŠ 7:3

Na drugi tekmi 1. kroga sta se medseboj pomerili ekipa Fakultete za Management in ekipa Fakultete za turistične študije – Turistica iz Porotorža. Ekipa FTŠ je v novo sezono vstopila v skoraj popolnoma novi postavi, kar je bilo videti že po nekaj minutah. Neuigranost ekipe, ki jo letos vodi Peter Flego, je na tekmi povzročala kar nekaj težav, vendar so si fantje kljub temu priigrali številne priložnosti, ki bi jih ob morebitni boljši strelski formi popeljala do drugačnega rezultata. Fantje ekipe FM so dokazali, da tudi to leto veljajo za favorite in tako so že v 4. minuti po strelu Tadeja Mihaliča vodili z 1:0. V 10. in 17. minuti sta Simon Klun in Andrej Bonin rezultat povečala na 3:0. V zadnji minuti pa je igralcem FTŠ le uspelo zadeti in znižati rezultat na 3:1. Strelec je bil Anže Špenko. V drugem polčasu se razmere na igrišču niso spremenile. Dominirali so igralci FM, ki so v petnajstih minutah drugega polčasa z goli Simona Kluna, Ivana Kluna (vratar) in dvema goloma Anisa Duliča rezultat povišali na 7:1. V zaključku tekme so igralci FTŠ kljub vsemu dvakrat zadeli preko Mitje Kumpreja, kar pa ni bilo dovolj za preprečitev prvega poraza. Končni rezultat je tako ostal 7:3 v korist ekipe Fakultete za management.

FAMNIT – PEF 2:2

Za zaključek večera 1. kroga Univerzitetne futsal lige Univerze na Primorskem sta poskrbeli ekipa Fakultete za matematiko, naravoslovje in informacijske tehnologije in ekipa Pedagoške fakultete Koper. Dokaj enakovredni ekipi, ki ju vodita Klemen Koblar (FAMNIT) in Aleš Gantar (PEF) sta pokazali, da lahko tudi letos računamo na odlično ligaško tekmovanje. Ekipa FAMNIT je tekmo začela bolje in odločneje za kar so bili nagrajeni v 6. minuti, ko je za domačine zadel Matevž Černilogar. Denis Vuk je nato v 10. minuti zadel še drugič za domačine in postavil končni rezultat prvega polčasa 2:0. V drugem polčasu pa se fantje ekipe PEF niso vdali in nadaljevali z borbeno igro, kar se je na obeh straneh odražalo tudi z štirimi rumenimi kartoni. Pri ekipi PEF ga je prejel Nejc Božič, pri ekipi FAMNIT pa Matej Filipovič, Gregor Benko in Alen Redek. Gostje so vse bolj pritiskali in v 14. minuti so preko Anžeta Lukana le uspeli znižati rezultat na 2:1. Igralcem ekipe FAMNIT so pohajale moči in z le eno menjavo niso uspeli kljubovati ekipi PEF, ki je v 17. minuti preko zadetka Nejca Božiča postavila končni izid 2:2.

Zapisal: Marko Juretič