30
/ / / / / / /

Odbojkarski finalni dvoboji postregli z odlično igro

18.04.2012

Na zaključku FIDA Univerzitetne odbojkarske lige Univerze na Primorskem sta se na prvi tekmi za tretje mesto med seboj pomerili ekipa  Fakultete za pomorstvo in promet in ekipa Fakultete za turistične študije, na finalni tekmi pa sta moči merili ekipa Fakultete za matematiko, naravoslovje in informacijske tehnologije Koper in ekipa Fakultete za humanistične študije.

FPP - TURISTICA 2:0 (22:25, 13:25)

V tekmi za tretje mesto sta si nasproti stali dve ekipi iz Portoroža, Fakulteta za pomorstvo in promet in Fakulteta za turistične študije- TURISTICA. Tekma se je začela izenačeno, saj nobena od ekip ni bila pripravljena izpustiti tretjega mesta iz rok. Na obeh straneh smo lahko videli kar nekaj dobrih akcij, tako v napadu kot v obrambi. V končnici prvega niza pa je malo boljše zaigrala ekipa TURISTIC-e, ki je niz zaključila sebi v prid, z rezultatom 22:25. Osvojitev prvega niza je prebudila tudi vse navijače TURISTIC-e, ki so se na tribuni zbrali v zelo velikem številu. Drugi niz je v celoti potekal v znamenju TURISTIC-e. Ekipi FPP ni uspelo razviti svoje igre in kmalu so podlegli pritisku nasprotnikov, ki so z dobro igro in glasno podporo s tribun, osvojili tudi drugi niz, z visoko razliko 13:25 ter z zmago osvojili tretje mesto v FIDA Univerzitetni odbojkarski ligi.

FAMNIT - FHŠ 2:0 (25:19, 25:17)

V finalu sta se za končno zmago borili ekipi Fakultete za matematiko, naravoslovje in informacijske tehnologije Koper in ekipa Fakultete za humanistične študije. Obe ekipi sta začeli odločno in z željo po zmagi. Na obeh straneh smo bili priča kar nekaj dobro organiziranim napadom in borbeni igri v obrambi. Rezultat je bil vse do 15. točke izenačen, nato pa so igralci FAMNIT-a prestavili v višjo prestavo, ekipa FHŠ pa ni več našla odgovora na nasprotnikove napade. Prvi niz je tako osvojila ekipa FAMNIT-a, z rezultatom 25:19. Drugi niz je boljše začela ekipa FHŠ, ki si je na začetku uspela priigrati kar nekaj točk prednosti. Kmalu pa je ekipa FAMNIT-a pokazala, da prvega mesta ne misli kar tako prepustiti komu drugemu. Rezultat so hitro obrnili sebi v prid in nadaljevali z dobro igro skozi celoten niz, ki so ga zaključili z rezultatom 25:17. Z zmago v finalu so le še potrdili svojo premoč, ki je bila skozi celotno ligo še kako vidna.

Zapisala: Alja Gostečnik