/ / / / / / /

Odlične igre napovedujejo pester finale

03.04.2012

FM – FPP (59:53)

Na prvem polfinalnem srečanju Univerzitetne lige Univerze na Primorskem (UP) sta se med seboj pomerili ekipa Fakultete za management  iz Kopra ter ekipa Fakultete za pomorstvo in promet iz Portoroža. Že po nekaj minutah igre je bilo videti, da gre za pomembno tekmo, ki zmagovalce pelje v finalni dvoboj za pridobitev naslova prvaka UP v košarki. Tri povsem izenačene četrtine so prinesle nesproščenost, živčnost in negotovost med obe ekipi. Prva četrtina se je zaključila pri izidu 16:16, druga pri 31:28 in tretja pri 41:41, kar je ekipama dajalo povsem enake možnosti za zmago. A vendar si  je v zadnji četrtini s trojko Z. Čančarja, košem B. Benčine za dve točki in novo trojko P. Polajžerja FM uspel priigrati hitro vodstvo z 41:49. Tri minute pred koncem so igralci FPP zbrali dovolj moči in ujeli FM pri rezultatu 53:54, nato pa, z osebnimi napakami in izkoriščenim bonusom ter napako pri izvajanju v zadnjih sekundah, klonili z rezultatom 53:59.

FAMNIT – TURISTICA (62:49)

Na drugem polfinalnem srečanju Univerzitetne lige Univerze na Primorskem sta se med seboj pomerili ekipa Fakultete za matematiko, naravoslovje in informacijske tehnologije iz Kopra ter ekipa Fakultete za turistične študije – Turistica. Obe ekipi sta veljali za močni, odlični in sposobni zmage, vendar je ekipa Turistice bila tokrat slabši nasprotnik in na koncu klonila z rezultatom 62:49. Prva četrtina se je zaključila z rezultatom 16:12, tekma pa se je zlomila že v drugi četrtini, ko je z delnim rezultatom 17:0 ekipa Famnit povišala prednost na 33:12. Tretja in zadnja četrtina sta nato le pripadli košarkarjem Turistice, ki pa zaradi prevelikega zaostanka iz prvih dveh četrtin tekme niso uspeli preobrniti in je zmaga ostala na domačih tleh. V finalnem srečanju se bo ekipi Famnita tako zoperstavila še ena korpska ekipa Fakultete za management, ki je z odlično igro napovedala zanimiv in zelo izenačen finale, ki se bo odvijal v ponedeljek, 16. aprila 2012 v ŠD Bonifika.