26 27 28 29 30 31
/ / / / / / /

Nekaj začetnega tipanja in igra je stekla

16.11.2011

Na parketu Športne dvorane Bonifika so se začeli prvi boji v Univerzitetni košarkarski ligi UP za študijsko leto 2011/2012. 5 prijavljenih fakultetnih ekip, je po žrebu, izvedenem v petek, 11.11.2011 dobilo razpored tekmovalne sezone.

Ponedeljkovi tekmi sta bili FHŠ : FM in TURISTICA : FAMNIT.

FHŠ - FM (32:35)

Prva tekma nove sezone je potekala med Fakulteto za humanistične študije Koper (FHŠ) in Fakulteto za management (FM). Lanskoletni prvaki, ekipa FM, tudi letos kaže borbenost na igrišču. Kljub nekoliko slabšemu začetku in zaostanku tekom cele tekme, je FM na koncu zmagal z rezultatom 35:32.

TURISTICA - FAMNIT (32:34)

Medla igra, mnogo zgrešenih metov, tipanje kdo koliko in kaj zna, je splošni komentar prvih 2 četrtin tekme med Fakulteto za turistične študije Portorož – TURISTICO in Fakulteto za matematiko, naravoslovje in informacijske tehnologije Koper.  TURISTICA, ki je v prvem polčasu vidno zaostajala je v tretji in četrti četrtini, prevzela pobudo na igrišču ter s par dobrimi meti, preobrnila rezultat v svojo korist. Kljub temu, pa so živčne minute ob koncu terjale svoj davek in ekipi sta redni del igre končali z neodločenim rezultatom 28:28. V podaljšku pa je več zbranosti in natančnejši met imela ekipa FAMNIT-a, ki je na koncu zmagala z rezultatom 34:32.

Zapisala: Polona Birsa