27 28 29 30 31
/ / / / / / /

Zaključek univerzitetne lige UP v futsalu

16.04.2010

V ponedeljek 12. aprila, se je v športni dvorani Bonifika zaključila Univerzitetna futsal liga s tekmo za tretje mesto in finalom med ekipama FPP-ja in Turistice.

V prvi tekmi sta moči merili ekipi Fakultete za management (FM) in Fakultete za humanistične študije (FHŠ). Ekipa FHŠ-ja je začela dobro in s trdno obrambo in hitrimi protinapadi prvi polčas končala z minimalno prednostjo z 1:0. V drugem polčasu je ekipa Fakultete za management strnila svoje vrste in kronala svojo terensko premoč z dvema zadetkoma. Zmaga je ekipi Fakultete za management zagotovila mesto na najnižji stopnički, na nehvaležnem četrtem mestu pa se je znašla ekipa Fakultete za humanistične študije.

Sklepni del zadnjega tekmovalnega dne v Univerzitetni futsal ligi pa je pripadel ekipama Fakultete za pomorstvo in promet (FPP) ter Fakultete za turistične študije - Turistice. Finalna tekma je za razliko od tekme za tretje mesto postregla z izjemno napadalno igro in odraz tega je bila toča zadetkov na obeh straneh. Svojo premoč je vseskozi kazala ekipa FPP, ki je v prvem polčasu Turistici natresla kar sedem zadetkov, prejela pa le tri. V drugem polčasu se je ekipa Turistice pokazala v lepši luči in zmogla doseči 5 zadetkov, vseeno pa jih je prejela 6 s strani FPP-ja in tekma se je končala z končnim izidom 13:8.

Tako si je ekipa FPP že tretjič zapored priigrala naslov Univerzitetnega prvaka Univerze na Primorskem.