Znani so finalisti Univerzitetne futsal lige UP

Na polfinalnem srečanju Univerzitetne fustal lige Univerze na Primorskem so se med seboj pomerili ekipi Fakultete za manegment in Fakultete za matematiko, naravoslovje in informacijske tehnologije ter ekipi Fakultete za turistične študije in Pedagoške fakultete.

(2:2; 4:4; po streljanju najstrožjih kazni 4:5)

Strelci
: Husu 7, Jamšek 17, Resnik 23, Godnič 34; Hubelj 1, 3, Kolar 33, Sojar 36.
6-metrovke: Resnik 2x, Jamšek, Godnič; Jakovljevič, Svraka, Čandek, Kolar 2x

Prva tekma večera se je začela zelo agresivno s strani FAMNIT-a, kar se jim je že po devetih sekundah obrestovalo z golom. Igralci FM-ja so ob zadetku ostali rahlo presenečeni in v šoku, ter po dveh minutah znova prejeli zadetek. Začetek tekme se vsekakor ni odvil po načrtu FM-ja, ki so bili vsaj na papirju favoriti tega srečanja. Do konca prvega polčasa so se zbrali izid vsaj izenačili.

V drugem polčasu je bila igra bolj ostra kot je bilo pričakovano in vloge so se tokrat zamenjale. FM je par minut pred koncem tekme vodil z izidom 4:3. Po strelu Famnitovega igralca se je žoga odbila od vratnice na nogo kapetanu Valentinu Sojarju, ki je izkoristil priložnost in izid v izdihljajih tekme izenačil na 4:4.

Po končanem rednem delu je sledilo izvajanje 6-metrovk, kjer bi vsak zgrešeni strel lahko pomenil izpad iz finalne tekme. Ekipi sta bili nezgrešljivi, nato je FAMNIT ubral novo taktiko in sicer je njihovega vratarja Krbežlijo zamenjal Kolar. Po menjavi vratarja je Resnik zadel vratnico in žoga se je nato odbila stran od gola.

Igralci FAMNIT-a so z zadnjim zadetim strelom postavili končni rezultat na 9:8 in si zagotovili nastop v finalu lige.

Valentin Sojar: »Igrali smo z vso močjo, ki smo jo premogli in na koncu je bila tudi sreča na naši strani. Je bila pa tekma definitivno ena najtežjih v tej sezoni, a sedaj vemo da smo pripravljeni na finalno tekmo

FTŠ: PEF 1:2 (0:0)

Strelci: Zoretič 37; Ercegovič 27, Radič 36

Ekipi sta drugo polfinalno tekmo večera začeli zelo previdno in priložnosti je bilo zelo malo. Prvi polčas je bil dosti bolj defenzivno naravnan in ob polčasu je rezultat ostal na 0:0. Po prihodu iz garderobe pa so se igralci PEF-a bolj razigrali in že po sedmih minutah se jim je to poznalo na rezultatu, ko je Jakob Ercegovič v 27. minuti zatresel nasprotnikovo mrežo. Igralcem Turistike v zadnjih petih minutah ni preostalo drugega, kot da igrajo na dolgi napad brez vratarja in imeli so nekaj priložnosti, ki jih niso uspeli izkoristiti. A odsotnost njihovega vratarja je izkoristil Radič, ki je znova zatresel nasprotnikovo mrežo v 36. minuti. Igralci Turistike so zadeli gol v 37. minuti, a nato je PEF praktično zaprl svoj kazenski prostor in so si taktično izborili vstopnico na finalno srečanje.