25 26 27 28 29 30
/ / / / / / /

4. krog UFL - povzetek tekem

31.03.2017

V nadomestnem terminu četrtega kroga Univerzitetne fustal lige Univerze na Primorskem so se med seboj pomerili ekipi Fakultete za vede o zdravju in Fakultete za matematiko, naravoslovje in informacijske tehnologije (Feniks), ekipi Fakultete za manegment in ekipa Fakultete za turistične študije ter ekipi Fakultete za matematiko, naravoslovje in informacijske tehnologije (Famnit) in ekipa Pedagoške fakultete.

FVZ: FENIKS 5:2 (0:1)
Strelci: Palčič (23, 32), Kljajić (29), Adilović (36, 37); Kromar (20), Habuš (26)

Prva tekma večera se je začela zelo previdno in z nekaj nervoze, kajti moštvo FVZ-ja je zapravilo nekaj lepih priložnosti za zadetek. Nato proti koncu polčasa so storili napako v svojem kazenskem prostoru za kar je bila dosojena najstrožja kazen. Jošt Kromar je tako ob zadeti 6-metrovki, ekipo FENIKS-a na odmor popeljal z minimalno prednostjo. Drugi polčas je zaznamovala bolj groba igra, v katerem je bilo podeljenih kar 4 rumenih kartonov! FVZ je drugi polčas odigral bolj odprto in taktika se jim je obrestovala, saj so na koncu slavili z rezultatom 5:2.

FM: FTŠ 6:6 (1:2)
Strelci: Resnik (13, 26, 32, 34), S. Jamšek (24), Skončnik (28); Škerlič (5, 34, 39), T. Jamšek (14), Benedejčič (32), Tatič (35)

Ekipi sta od prve minute dalje igrali odprto in borbeno in že v prvem polčasu so padli trije goli. Ekipa FM-ja je do polčasa držala prednost enega gola. Po premoru se je tempo igre še zvišal in goli so začeli padati na obeh straneh. Dve minuti pred koncem je FM vodil z dvema goloma razlike in tekma se je zdela že odločena. A FTŠ se niso kar predali in z borbo so v zadnjih izdihljajih tekme le uspeli izvleči remi na tekmi.

FAMNIT: PEF 4:4 (1:2)
Strelci: Jakovljevič (11, 28), Kolar (25, 39); Radič (7, 14, 25), Živec (38)

Ekipa PEF-a je bila na papirju favorit te tekme, vendar so igralci FAMNIT-a kmalu pokazali, da ta tekma še zdaleč ni odločena. Ob polčasu je PEF vodil 2:1, a ob začetku drugega polčasa jim igra ni stekla in so se mučili z igralci FAMNIT-a. Nepričakovano je bil rezultat do zadnjih sekund izenačen, in par sekund pred koncem, so imeli igralci faminta možnost za zmago, vendar so zgrešili strel na prazen gol, čez celo igrišče in tako so uspeli remizirati proti favoriziranemu PEF-u.

Zapisal, foto: Slavko Tuka